Yeni alınan ürün kullanılmış olabilir mi?

Hocam kutuyu açmadım sadece dıştan gördüğüm kadarıyla bu haldeydi. Dokununca sağa sola oynuyor. Bilmediğim husus şu; dışarıdan gördüğüm kısım direkt işlemci mi yoksa üzerinde herhangi bir koruma var mı? Daha önce AMD işlemci kullanmadım ve kutusunu ilk defa görüyorum.

Kutudan görünen kısım plastik bir kutu gibi düşünün işlemci onun içerisinde. Eklediğim fotoğraftaki gibi plastik bir koruyucunun içinde olması gerekiyor.

Ekleme: fotoğraf yükleyemiyorum nedense "geçici konum falan filan" diye bir hata veriyor. Kutu açılım videolarını izleyin netten bahsettiğim plastik koruyucuyu görebilirsiniz. Kutuyu açmayın henüz. Emin olamazsanız iadeye devam edersiniz.

Hocam kutuyu açmadım sadece dıştan gördüğüm kadarıyla bu haldeydi. Dokununca sağa sola oynuyor. Bilmediğim husus şu; dışardan gördüğüm kısım direkt işlemci mi yoksa üzerinde herhangi bir koruma var mı ? Daha önce AMD işlemci kullanmadım ve kutusunu ilk defa görüyorum.
Kutusundan işlemci gözüküyor ama plastik bir haznenin içerisinde oluyor yani çıplak halde durmuyor öyle. Bende de var sıfır kapalı kutu ve aynı şekilde duruyor.

İşlemciyi içeri doğru bastırınca kenarlardan bir plastik içerisine konulduğunu görebiliyorum fakat işlemcinin çevresini sarmalayan bir plastik gibi duruyor. Üst tarafını koruyan bir malzeme göremedim. Çıkartıp bakmalı mıyım ?
Ekleme: fotoğraf yükleyemiyorum nedense "geçici konum falan filan" diye bir hata veriyor. Kutu açılım videolarını izleyin netten bahsettiğim plastik koruyucuyu görebilirsiniz. Kutuyu açmayın henüz. Emin olamazsanız iadeye devam edersiniz.

Kutusundan işlemci gözüküyor ama plastik bir haznenin içerisinde oluyor yani çıplak halde durmuyor öyle. Bende de var sıfır kapalı kutu ve aynı şekilde duruyor.
Yani işlemci bir plastik içerisinde korunur vaziyette mi

İşlemciyi içeri doğru bastırınca kenarlardan bir plastik içerisine konulduğunu görebiliyorum fakat işlemcinin çevresini sarmalayan bir plastik gibi duruyor. Üst tarafını koruyan bir malzeme göremedim. Çıkartıp bakmalı mıyım?

Yani işlemci bir plastik içerisinde korunur vaziyette mi?

Hocam şu resimdeki gibi bir plastik koruyucudan bahsediyorum. Açın ya da açmayın diyemem sonuçta sorun çıkarsa sizi etkilemek istemem. Siz bir bakın kafanıza yatmazsa açmayın iade edin veya firmaya ulaşıp sorun.

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    37,8 KB · Görüntüleme: 19
Hocam şu resimdeki gibi bir plastik koruyucudan bahsediyorum. Açın ya da açmayın diyemem sonuçta sorun çıkarsa sizi etkilemek istemem. Siz bir bakın kafanıza yatmazsa açmayın iade edin veya firmaya ulaşıp sorun.
Hocam tüm cevapların için teşekkürler. Satıcıya mesaj yolladım şimdi. İşlemci üzerinde bir koruyucu olduğunu taahhüt ederse kutuyu açarım.

Hazır sistemlerde tüm parçaların koruma bandları açılıyor, koruma bandı varsa işlemcinin kutusunun biraz yıpranmış olması bence kesinlikle sıkıntı değil. pırıl pırıl bir kutudan çıkan işlemcinin koruma bandı açılmışsa ben ondan şüphe duyarım.

Hazır sistemlerde tüm parçaların koruma bandları açılıyor, koruma bandı varsa işlemcinin kutusunun biraz yıpranmış olması bence kesinlikle sıkıntı değil. pırıl pırıl bir kutudan çıkan işlemcinin koruma bandı açılmışsa ben ondan şüphe duyarım.
amd213.png

son olarak böyle bir geri dönüş aldım. ürünü hem indirimdeyken almam, hem de iade, tekrar satın almalarla uğraşmamak adına iadeyi iptal ettim. Paketleme kaynaklı sorunlar olduğuna kanaat getirdim.

Şu iade işinin tamamen kalkması lazım. Sadece bozuk ürünlerde ya da ürün özellikleri yanlış vb. durumlarda olmalı. Sen iade ediyorsun firma paketleyip başkasına satıyor. Hele birde aldığın ürün bozuk çıktıysa servis için haftalarca beklememek için iadede bozuk olduğu için iade ediyorum yazmıyorlar, direkt iade olarak gönderiyorlar. O bozuk ürün tekrar satılıyor.

Eki Görüntüle 1586391
son olarak böyle bir geri dönüş aldım. ürünü hem indirimdeyken almam, hem de iade, tekrar satın almalarla uğraşmamak adına iadeyi iptal ettim. Paketleme kaynaklı sorunlar olduğuna kanaat getirdim.
Bence en doğru kararı vermişsiniz. yıllardır pc donanım parçaları alırım kesinlikle kutusunun hafif çizilmiş-yıpranmış vs önem vermem , önemli olan sıfır olmasıdır.. işlemci gibi bir donanımın kutusunun hafif yıpranmış olmasıyla zarar görmesi söz konusu değil, bu belki ekran kartı için söylenebilir ama onun içinde söz konusu olmaz bence. asıl sıkıntı kutusu ne kadar sorunsuz olursa olsun, hatta parça ne kadar mükemmel görünürse görünsün kullanılmış olmasıdır. 3-5 ay mining yapıp yenisi kadar özellikle temiz kullanılmış ekran kartları var. sıfır diye hazır sisteme takarlar ruhunuz bile duymaz yani.

Geri
Yukarı