Yeni alınmış laptopta internet kopuyor

rRhino61

Decapat
Yeni alınmış bir laptopta internet kopmaları yaşanıyor. Aynı internete başka bir cihazla bağlanınca sorunsuz çalışıyor.
Mesele CS GO oynarken birden bağlantı kopuyor ama internet bağlantısı var. Aynı anda 2 laptop dan oyun oynarken birinde sıkıntı olmuyor ama bu laptopda ping daha çok drop yiyor ve bağlantı kopuyor. Acaba yazılımsal bir şey mi yoksa donanımsal bir sorun mu? Garantisi var servise mi yollamalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni alınmış bir laptopta internet kopmaları yaşanıyor. Aynı internete başka bir cihazla bağlanınca sorunsuz çalışıyor.
Mesele CS GO oynarken birden bağlantı kopuyor ama internet bağlantısı var. Aynı anda 2 laptop dan oyun oynarken birinde sıkıntı olmuyor ama bu laptopda ping daha çok drop yiyor ve bağlantı kopuyor. Acaba yazılımsal bir şey mi yoksa donanımsal bir sorun mu? Garantisi var servise mi yollamalıyım?

Windows güncellemelerini yaptığından emin ol. Bi windows sürümü bu probleme neden oluyordu. Son güncellemelerle hallettiler.
Ayrıca wi-fi driverlarını kontrol et. 2-3 farklı driver vardı. Intel dualband, qualcomm driverları.

Windows güncellemelerini yaptığından emin ol. Bi windows sürümü bu probleme neden oluyordu. Son güncellemelerle hallettiler.
Ayrıca wi-fi driverlarını kontrol et. 2-3 farklı driver vardı. Intel dualband, qualcomm driverları.
Driver lar güncel laptop 1 hafta önce alındı ve her windows güncellemesi yapılmış ve sorun hala devam ediyor :(

Maalesef ben de windows 10 kullandığım zaman aynı sorunu yaşıyorum.
Windows 7 kullanıyorum bu yüzden.
Sorunu çözemedim ancak sanırım kullandığım laptop parçaları eski olduğu için böyle olduğunu düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı