Yeni AMD chipset sürücüleri yüklenmiyor

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
B450 için çıkan yeni sürücüyü kuramıyorum. Yükleme ekranı hep %0'da kalıyor. Windows 10'u baştan kurdum ve antivirüsü kapatmama rağmen durum devam ediyor. AMD'ye mail attım. Bana yolladığı cevap anakart üreticinizden bakın sürücüyü demek oldu.
Mail ekran görüntüsü;
Ekran Alıntısı.PNG

Bende de %0 olarak kaldı ama ben biraz bekledim ve yeniden başlatın gibi birşey çıktı bildirim ve yeniden başlattım. Program kaldır kısmından sürümüne baktığım da güncellenmiş olduğunu gördüm. ama o %0 yine de öyle kaldı. Muhtemelen görsel bir bug olabilir.

Bende de ilk yükleme sırasında hata verdi yüklenemiyor diye sonra %0'da kaldı. Bu sorun ilk defa olmuyor. Daha önceleri de yüklenmeyen çipsetlerle karşılaşmıştım.
Böyle bir hata veriyor.

Adsız.png

Çipseti komple silin. Bunun için yardımcı uygulama da kullanabilirsiniz. Daha sonra çipseti yükleyin. Hata gelmiyor ekrana, ama yine %0'da kalıyor. Buna rağmen 10-15 saniye sonra yüklemenin tamamlanması için restart gerekli bildirimi geliyor. Bildirimi gördükten 10 saniye sonra yüklemeyi kapatmadan reset atın. Programlar yüklenmiş olarak görülüyor. C program files dosyaları içersinde de klasörde görülüyor.

Bu sürümde hata var 9 gündür düzeltilmedi bende bekliyorum.

Şimdi karşılaştım reddit'te AMD çalışanı paylaşmış destek ekibinden ayın 7'sinde yeni sürüm yayınlanacakmış.

AMD yoruyor arkadaş ya.

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Az önce format atmıştım demek ki akşam bi posta daha -format- atacağım. Teşekkürler bilgilendirme için.

Reddit'teki bir arkadaş içimden geçenleri ne kadar da güzel özetlemiş:
This has to be a joke lol... First the GPU drivers are a cesspool of garbage and filth and now the chipset drivers wont even install without an error. It's like AMD's hardware people are all incredible engineers while the driver people are monkeys with blindfolds on banging away... Why are the drivers even still up? Pull them, clearly enough people have the issue that there must be something wrong with the package...

FIRE your entire driver team, all of them. Every. Single. Person. Management, programmers, secretaries, plants, office chairs, get rid of it all. Get new people in, get the issues with your drivers ironed out

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı