Yeni AMD kartlarında sıkıntı var mı?

En son asus rx570 alıp 4 yıl kullanmıştım hiç sorun yaşamadım, daha önce modelini hatırlamıyorum amd palit bi kartım vardı masaüstünde bile bir anda ekran kararıp hata verip yeniden çalışmaya devam ediyordu..

Belki de üretici farkları vardır..

AMD sürücüsünde video kayıt alamıyordum.
3050'ye geçince 4K'ya kadar video kayıt alabiliyorum :)
En basitinden.
Tek sıkıntım Forza Horizon 4'te 30-40 dk sonra oyun kendini kapatıyor sürücü kaynaklı o da sorun değil başka oyunda yok :)

RX 5700 serilerinde yaşanan sıkıntılar sonrası bütçeyi azaltıp MSI RX 5600 XT Gaming MX serisinden kart aldım. Bu zamana kadar hiç sıkıntı yaşatmadı bana ama forumlarda sıkıntı yaşayanlara denk geldim. Tamamen şans işi.

Daha çok sorunla karşılaşıyorlar hocam. Aslında sorunsuz bir amd ekran kartı gördüğümü söylersem yalan olur.

Benim Sapphire Pulse 6600 XT bu mesaja katılmıyor.

Ağa kartla 1,5 senedir her oyunu oynadım, her stres testine soktum, her sürücüyle kullandım, yetmedi sayısız OC denemeleri yaptım 192W bile çektirttim bana mısın demedi. Daha ne yapayım camdan aşağı mı atayım "bakın NVIDIA'lar 10 metre yüksekten kırılmıyor ama AMD parçalandı".

Yıllar önce Gigabyte Windforce RX 580 8 GB sahibiyken 1 defa aldığım WattMan hatası dışında, 1 yıla yaklaşan süredir Sapphire Pulse RX 6600 deneyimim dahilinde henüz bir sorun yaşamadım. He size kalkıp "sorunsuz" diyemem. Bazı kullanıcıların konularına forumda denk geliyorum ve klasik çözümlerin işe yaramadığını da gözlemliyorum. Nitekim bu piyangoyu kabul ediyorsanız AMD'nin F/P seviyesinde kartlara sahip olduğu biliniyor. Yoksa RTX 3060 altındaki bir kartın ederine oranla sundukları vasat kaçıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı