Yeni anakart sürekli BIOS ekranına atıyor

Daha fazla  
ASUS TUF Gaming B560M-Plus anakart aldım ve format atıyorum ama sürekli F1 ekranına geliyor.
F1 basıyorum ve tekrardan BIOS ekranına atıyor. 10 kere denedim, 2 flaştan da denedim ve 1 flaştada eski sürüm denedim olmadı.
M.2 SSD yerine hard diske denedim kurmayı denedim ama yine durum aynı. Teşekkür ederim.

GPT MBR ayarlamasını yaptınız mı BIOS üzerinden?
ISO'yu yazdırırken de ayarladınız mı gbt MBR ayarlamasını?

ISO dosyasını GPT olarak yazdırdım ayarlardan CSM ayarlarından ve Secure Boot ayarlarındanda UEFI seçili yaptım onun dışında bir şey yapmadım. GPT ile alakalı bir ayar göremedim maalesef.

GPT MBR ayarlamasını yaptınız mı BIOS üzerinden?
ISO'yu yazdırırken de ayarladınız mı gbt MBR ayarlamasını?

Hocam bir de BIOS sürümünden dolayı olabilir mi diye düşündüm sürümü 2022 güncellemesinde şu anki en güncel Update tarihi 2023\03\06 bundan dolayı olabilir mi?

BIOS üzerinde iken sağda boot menü gözükücek eğer EZ Mode da iseniz.
Orada gözüküyor mu flash bellekler? Gözüküyorsa oradan başlatmayı dener misiniz bir de.

Oradanda başlattım GPT ayarıda yaptım yine olmadı. Bir de BIOS güncelleyerek deneyeceğim.

BIOS üzerinde iken sağda boot menü gözükücek eğer EZ Mode da iseniz.
Orada gözüküyor mu flash bellekler? Gözüküyorsa oradan başlatmayı dener misiniz bir de.

Hocam sanırım sorunu çözdüm. M.2 ssdmi üstteki slota takmışım gen4 slotuna benim SSD ise gen3 akşam eve gidip uğraşacağım. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı