Yeni Android Sürümünün İsmi Açıklandı (Android 10) & Yeni Android Logosu

Google, Android işletim sisteminin yeni sürümünün ismini açıkladı. Yeni Android sürümünün ismi ise Android 10 oldu. Google, daha önceden tatlı isimlerini kullanıyordu ama artık Android 10 ile beraber tatlı isimlerini kullanmaktan vazgeçti. Yeni isimlendirmeler 10,11,12 şeklinde olacak.

Android Q'nun gerçek ismi Android 10 olmuş oluyor. Q harfinin anlamının ne olduğu bilinmiyor. Google'dan bu konuyla ilgili bir açıklaması yok.

Bununla birlikte Android'in logosu yenilendi.

Yeni Android logosu

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yararlandığım kaynak: Google, Yeni Android Sürümünün Adını Açıkladı: Android 10

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce de açıklanmamış mıydı? Hatta Samsung telefonlara gelmeyeceği söyleniyordu.
Android Q 10 olarak açıklanmıştı. Birçok kişi Q harfi ile başlayan isim bekliyordu ama yeni Android sürümünün ismi Android 10 olarak belirlendi. Yani Q harfi çıkarıldı. Gereksiz bir detaya değindim ama olsun. :)

Konuyla pek alakalı değil ama Android 9 Redmi 6'ya ne zaman gelir biliyor musunuz? 2 hafta önce yazılan bir haberde Hindistan'da Redmi 6 için yayınlanmaya başladığını okudum. Sizce Türkiye'ye ne zaman gelir? Bu Android güncellemeleri konusunda cahilim de.

Konuyla pek alakalı değil ama Android 9 Redmi 6'ya ne zaman gelir biliyor musunuz? 2 hafta önce yazılan bir haberde Hindistan'da Redmi 6 için yayınlanmaya başladığını okudum. Sizce Türkiye'ye ne zaman gelir? Bu Android güncellemeleri konusunda cahilim de.
Bende aynı konuda kararsızım, gelmeyecek deniyordu bir aralar ama ne zaman gelir belli değil

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı