Yeni ASUS TUF F17 şarj hızlı bitiyor

SaL1K

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. ASUS TUF F17 laptop aldım Amerika'dan Amazon'dan. Ürün i5 11400H işlemci, 144Hz panel ve RTX 3050 Ti ekran kartına sahip. İlk kutuyu açtığımda şarjı yoktu. Dedim her hal Amazon'da depoda çok beklemiş şarj 0 inmiş. Şarja taktım fulledim. Hiçbir şey yapmadan sadece net Surfing'de bile 1 dakikaya 1% şarj azalıyor. Bu neden böyle? Her hangi kalibrasyon falan mı yapılması gerekiyor? Oyun içi 3-3.5 saat, günlük kullanımda 10 saat falan daanması lazım diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
TR'deki 3050'li TUF modellerinde 56wh'lik pil var, 3060'lı modellerde 90'lık pil var. Sizdeki ABD kaynaklı 17 inçlik üründe de aynı durum geçerli ise pilin hızlı tükenmesini açıklayabilir.

Ayrıca yeni ürünlerde pil birkaç şarj ve deşarj ardından daha randımanlı çalışabilir, kalibrasyonu oturabilir.

2-3 şarj döngüsü ardından tekrar takip edin, tasarruf modunda iken düzelme olmazsa ve çok hızlı tükenmeye devam ederse pil sorunlu olabilir.

TR'deki 3050'li TUF modellerinde 56wh'lik pil var, 3060'lı modellerde 90'lık pil var. Sizdeki ABD kaynaklı 17 inçlik üründe de aynı durum geçerli ise pilin hızlı tükenmesini açıklayabilir.

Ayrıca yeni ürünlerde pil birkaç şarj ve deşarj ardından daha randımanlı çalışabilir, kalibrasyonu oturabilir.

2-3 şarj döngüsü ardından tekrar takip edin, tasarruf modunda iken düzelme olmazsa ve çok hızlı tükenmeye devam ederse pil sorunlu olabilir.
Amerikadan aldığım için garanti pil değişimi felan sağlanamıyor. Pil sorunluysa satılıyormu pil ? Kendim değişim yapa bilirim eğer pil sorunlu çıkarsa

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı