Yeni başlayan biri için edit programı önerisi

ibasicGodStrafe

Decapat
Daha fazla  
Edite yeni başlayacağım, LoL ve Valorant gibi oyun videoları edit yapacağım. Hiç tecrübem yok, sizce hangi programı kullanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Edite yeni başlayacağım, LoL ve Valorant gibi oyun videoları edit yapacağım. Hiç tecrübem yok, sizce hangi programı kullanmalıyım?
CapCut ile başlayabilirsin, ama Davinci'nin içinden seri edit yapmayı öğrenmelisin.

Davinci'nin içinden Cut kısmı ile hızlı bir şekilde kurgu yapabilirsin.

CapCut'un PC versiyonu çok güzel hazırlanmış yaklaşık 2,5 yıldır edit yapıyordum son dönemde bıraktım eğer zor ile de uğraşırım diyorsanız hafif zor olarak DaVinci Resolve var onu da kullanmıştım, yine önereceğim programlarda Filmora video editör var onu da kullanabilirsiniz yani bana soracak olursanız sıralama şöyle
1) CapCut
2) DaVinci Resolve.
3) Filmora video editor.

CapCut'un PC versiyonu çok güzel hazırlanmış yaklaşık 2,5 yıldır edit yapıyordum son dönemde bıraktım eğer zor ile de uğraşırım diyorsanız hafif zor olarak DaVinci Resolve var onu da kullanmıştım, yine önereceğim programlarda Filmora video editör var onu da kullanabilirsiniz yani bana soracak olursanız sıralama şöyle
1) CapCut
2) DaVinci Resolve.
3) Filmora video editor.

Bu programların eğitici videoları var mı?

Bu programların eğitici videoları var mı?

Reis bahsettiğim bütün programların eğitim videoları bulunmakta. İster Türkçe ister İngilizce senin seçimine kalmış. Bu tür programlar daha fazla yabancı kısımlarda kullanıldığı için İngilizce izlemeni öneririm. Atıyorum YouTube'a "CapCut PC tutorial videos" dediğinde veya bunu DaVinci için yaptığında karşına videolar çıkacaktır, ben şahsen İngilizce eğitim videolarını izlemeni daha çok öneririm çünkü o kısımlar daha çok ilgili bu programlarla. DaVinci'de merdoglan diye bir YouTuber var onun videolarını inceleyebilirsin sonra onur naci öztürkler var oda çok güzel inceliyor anlatıyor. Filmora programında ise Hint ve pakistanlı YouTuber'ları öneririm bir bak.

DaVinci Resolve için merdoglan:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
CapCut için onur naci öztürkler:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Filmora için Murat demirtaş:

Vallahi reis toplayacak olursam CapCut ve DaVinci Resolve varken Filmora'ya pek yüz vereceğini sanmıyorum ki şahsen bende öyle yapardım. Benim önerim başta bir CapCut ile başla arayüzünü iyi bir öğren ondan sonra bir DaVinci'ye geç bir de onda arayüzü öğren, zaten önemli olan programlarda arayüzdür, ufak tefek şöyle iyice bir programların mantığı aklına oturunca efekt, başlama bitirme slowmotion kesme biçme falan colorlama onları öğrenirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı