Yeni başlayan birine strateji oyun önerisi

Blonducey

Hectopat
Selam arkadaşlar. Şu sıralar yeni tarz oyunlar deniyorum. Şu ana kadar hiç strateji oyunlarına bulaşmamış biriyim. Önerileriniz nelerdir?
Oyun çok eski olmazsa sevinirim. Bir de bu tarz oyunlarda yeni olduğumdan dolayı oyunları önerirken zorluk derecelerini de belirtirseniz sevinirim.

8 GB RAM.
RX 550 4 GB.
i5 3470 3.20 GHz.
Sistemim bu.

Age of History 2 başlaman için uygun ve kolay bir oyundur. Ondan sonra Company of Heroes 2 deneyebilirsin o da güzel. Harita üzerinde strateji diyorsan ki buna en son geçmen lazım; Hoi4, EU4, Victoria 2, Crusader Kings 3 bakabilirsin.

Not: AOH2 de harita üzerinde ama kolay. Diğerleri zor biraz.

Selam arkadaşlar. Şu sıralar yeni tarz oyunlar deniyorum. Şu ana kadar hiç strateji oyunlarına bulaşmamış biriyim. Önerileriniz nelerdir?
Oyun çok eski olmazsa sevinirim. Bir de bu tarz oyunlarda yeni olduğumdan dolayı oyunları önerirken zorluk derecelerini de belirtirseniz sevinirim.

8 GB RAM.
RX 550 4 GB.
i5 3470 3.20 GHz.
Sistemim bu.

Bir arkadaşa yazdığım metnin aynısını seninle de paylaşıyorum.
HOI4 EU4 ck serisi gibi oyunlardan şimdilik uzak dur sektörden soğuma. COH2-DOW2-3 ve tabii age of serisini oyna. Mitolojiye girme age oftan soğursun. Rise of nations çok güzel ve saatlerini harcayabileceğin ve hiç yerinde durmayan bir oyundur, taş çağında başlar günümüz çağına kadar gelebilirsin kesinlikle oyna. Ekmek patates bilgisayarda bile oynanabilecek bir oyun. Onun dışında stronghold serisi var Orta Çağ rts oynamak istersen. Fantastik bilim-kurgu istiyorsan Warcraft'a bakabilirsin ama zamanın yoksa pek önermem. Yeni giriş yapıyorsan Rts'e çoğu oyunu oynamanı önermem stellaris gibi oyunlara rts dedikleri için. Yukarıda ilk söylediğim oyunlar seni hem grafik, hem senaryo hem de oynanış bakımından stratejiye seni doyuracaktır. İyi günler.

Türüne bağlı. Gerçek zamanlı strateji oyunu oynamak istersen Age Of Empires ile başlayabilirsin. Benim tavsiyem üçüncü oyunudur, anlaması daha kolaydır. Sıra tabanlı istiyorsan Civilization (yanlış yazmış olabilirim) ile başlayabilirsin. Her ikisi de olsun diyorsan Total War'a da bakabilirsin ama kafa karıştırabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı