Yeni başlayan FPS düşüşleri

riseisback

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam. Bu aralar CS:GO oynarken FPS dropları yaşıyorum. 2 oyunda 1-2 kere falan oluyor. FPS drop anında görev yöneticisini kontrol ettiğimde ekran kartı kullanımının anlık olarak arttığını görüyorum. Sizce nasıl çözebilirim?

Selam. Bu aralar CS:GO oynarken FPS dropları yaşıyorum. 2 oyunda 1-2 kere falan oluyor. FPS düşmesi anında Görev Yöneticisi'ni kontrol ettiğimde ekran kartı kullanımının anlık olarak arttığını görüyorum. Sizce nasıl çözebilirim?

Ekran kartı markası ve modeli nedir hocam darboğaz yapma olasılığı olabilir.

Ekran kartı markası ve modeli nedir hocam darboğaz yapma olasılığı olabilir.
RTX 3050. Laptop kullanıyorum hocam. Ayrıca önceden böyle bir problemim yoktu yaklaşık 1 haftadır yaşıyorum. Sıcaklığı sorarsanız da ekran kartı 60 derecelerde işlemci de 70-80lerde dolaşıyor.

RTX 3050. Laptop kullanıyorum hocam. Ayrıca önceden böyle bir problemim yoktu yaklaşık 1 haftadır yaşıyorum. Sıcaklığı sorarsanız da ekran kartı 60 derecelerde işlemci de 70-80'lerde dolaşıyor.

Ekran kartın iyi ise ayarları en yükseğe çek, böylece GPU kullanımın artar. FPS sorunu için de ekran kartı sürücüsünü güncelleyin.

@Cryptopat Benim bildiğim CS:GO'da düşük grafik ayarları daha çok Ekran kartını kullanıyormuş. Test ediyorlar yüksek grafik ayarı daha çok FPS veriyor. Yani yükseğe çekince FPS artacak ama darboğaz olduğu için değil.

@Cryptopat benim bildiğim CS:GO'da düşük grafik ayarları daha çok ekran kartını kullanıyormuş. Test ediyorlar yüksek grafik ayarı daha çok FPS veriyor. Yani yükseğe çekince FPS artacak ama darboğaz olduğu için değil.

Anladım hocam teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

@Cryptopat Benim bildiğim CS:GO'da düşük grafik ayarları daha çok Ekran kartını kullanıyormuş. Test ediyorlar yüksek grafik ayarı daha çok FPS veriyor. Yani yükseğe çekince FPS artacak ama darboğaz olduğu için değil.
Dediğiniz doğru olabilir çünkü bazı ayarları yüksekte kullanıyordum ve böyle bir sorun yoktu. Fakat geçen hafta ayarları düşürmüştüm ondan kaynaklı olabilir.

Ekran kartın iyi ise ayarları en yükseğe çek, böylece GPU kullanımın artar. FPS sorunu için de ekran kartı sürücüsünü güncelleyin.
Ekran kartım güncel ayarlar en yüksekte hocam.

Geri
Yukarı