Yeni batarya takıldıktan sonra bilgisayarın kapanması

ericburdon

Kilopat
Kek günü
Daha fazla  
Merhaba, dizüstü bilgisayarım için yeni batarya aldım. Montajını yaptım. Bilgisayarı açtığımda batarya gözüküyor ve %100 olarak dolu. Prizden şarj adaptörünü çıkarınca aniden bilgisayar kapanıyor. Ne yapmam gerek?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-09 162714.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-09 162714.png
    32,3 KB · Görüntüleme: 23
  • Ekran görüntüsü 2023-11-09 162759.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-09 162759.png
    32,6 KB · Görüntüleme: 16
Merhaba, dizüstü bilgisayarım için yeni batarya aldım. Montajını yaptım. Bilgisayarı açtığımda batarya gözüküyor ve %100 olarak dolu. Prizden şarj adaptörünü çıkarınca aniden bilgisayar kapanıyor. Ne yapmam gerek?

Ölü batarya. Yeni olsa bile ölü kendileri.

Bataryanın doğru amperi verip vermediğini kontrol etmen gerekiyor. Eğer eski batarya elindeyse üzerindeki özellik kısmından kontrol et. Doğru ve aynı görünüyorsa yeni batarya hatalıdır. İade et.

Edit: Yeni alınan bataryaların içindeki pillerin ömrü dolmuş olabiliyor, yeni alınan bataryaların içi de yeni olacak diye bir şart yok. Muhtemelen böyle bir şey başınıza gelmiş.

1. Batarya arızalı olabilir.
2. Batarya doğru şekilde takılmamış olabilir.
3. Batarya uyumlu olmayabilir.

Bütün değerlere baktım. Eski batarya ile uyumlu fakat herhangi bir şekilde prizi çıkarttığımda çalışmıyor. Direkt kapanıyor. Bilgisayardaki donanımlara daha çok zarar vermemek için fazla kurcalamadım. İade sürecini başlattım. Zaten ambalaj kapağındaki sarı etiketin yapışkanlık özelliği kaybolmuştu. Daha önceden defalarca açılmış gibi geldi. Teşekkür ederim herkese.

Yeni konular

Geri
Yukarı