Yeni BenQ Zowie XL2546K Türkiye'de satışta!

Slndnmz

Kilopat
Selam arkadaşlar.

Sanırım bekleyeniniz vardır bu ürünü. 4489 TL'den satışa çıkmış. Bekleyenler için bilgi vermek istedim.

Bendeki XL2546'yı elden çıkarıp aldım, 2 3 gündür kullanıyorum, ilk dikkatimi çekenler;

Hız ve performans olarak çok iyi. XL2546 zaten efsane bir model. Tepki süresi farkını anlamak imkansız, onun etkisi karşılaştırma olmadan algılanabilecek bir şey değil. DyAc+ DyAc'e göre biraz daha akıcı geliyor. Flickler falan daha net atılıyor ama bu plasebo da olabilir yeni monitör keyfinden.

Paylaşılabilir ayarları kurcaladım, şimdilik pek bir işlevi yok keza pro oyuncular daha test edip uzun vadeli kullanmaya başlamadı ama 1 2 ay sonra takip ettiğimiz yayıncıların ve pro oyuncuların ekran ayarlarını direkt yükleyebilmek çok iyi bir özellik.

Daha ufak ayak gerçekten benim gibi masa boyu QCKXL ve laptop kullanan biri için baya avantajlı oldu. Alan açıldı biraz daha masada.

OSD ve S-Switch güncellemeleri de yerinde olmuş. Hızlı ayar ve ergonomi gayet efektif.

Valla CS:GO ve Valorant gibi oyunlar oynuyorsanız XL2546 kullanmanın keyfini sadece kullanan bilir. Şimdi aynı şey XL2546K için geçerli. Verdiğim paraya değdi diye düşünüyorum. Aletin masada duruşu bile bi ağır yani Rolls Royce gibi, Hummer jeep gibi. Bir fanboy olarak gururlandırdı. Yani diğer monitörlerdeki ışık mışık, amançsız sırf estetik kaygısıyla yapılan tasarımlar bir yana, monitörün her ayrıntısı sağlam olsun, dayanıklı olsun ve performans versin diye yapılmış belli. Kavgaya falan götürebilirsiniz :D

Burada baya detaylı anlatmışlar zaten.

Bendeki XL2546'yı elden çıkarıp aldım, 2 3 gündür kullanıyorum, ilk dikkatimi çekenler;

Hız ve performans olarak çok iyi. XL2546 zaten efsane bir model. Tepki süresi farkını anlamak imkansız, onun etkisi karşılaştırma olmadan algılanabilecek bir şey değil. Dyac+ Dyac'e göre biraz daha akıcı geliyor. Flickler falan daha net atılıyor ama bu plasebo da olabilir yeni monitör keyfinden.

Paylaşılabilir ayarları kurcaladım, şimdilik pek bir işlevi yok keza Pro oyuncular daha test edip uzun vadeli kullanmaya başlamadı ama 1 2 ay sonra takip ettiğimiz yayıncıların ve Pro oyuncuların ekran ayarlarını direkt yükleyebilmek çok iyi bir özellik.

Daha ufak ayak gerçekten benim gibi masa boyu qckxl ve laptop kullanan biri için bayağı avantajlı oldu. Alan açıldı biraz daha masada.

OSD ve s-Switch güncellemeleri de yerinde olmuş. Hızlı ayar ve ergonomi gayet efektif.

Vallahi CS:GO ve Valorant gibi oyunlar oynuyorsanız XL2546 kullanmanın keyfini sadece kullanan bilir. Şimdi aynı şey XL2546K için geçerli. Verdiğim paraya değdi diye düşünüyorum. Aletin masada duruşu bile bir ağır yani rolls royce gibi, hummer Jeep gibi. Bir fanboy olarak gururlandırdı. Yani diğer monitörlerdeki ışık mışık, amançsız sırf estetik kaygısıyla yapılan tasarımlar bir yana, monitörün her ayrıntısı sağlam olsun, dayanıklı olsun ve performans versin diye yapılmış belli. Kavgaya falan götürebilirsiniz :D.

Burada bayağı detaylı anlatmışlar zaten.

Merhaba arkadaşlar, ben ASUS VG 248QE 144Hz 1ms kullanıyorum şimdi o monitör u de bayağıdır takıp ediyorum. Fiyatı çok yüksek olduğu için almaya değer mi gözle görülür halihazırda kullandığım monitör var değiştirmeye almaya değer mi?

Şahsen 1080P 240 Hz TN panel bir monitöre bu kadar vermezdim.
Bu paraya çok rahat 1440P 165 Hz IPS panelli bir monitör alınıyor.
Fikirleriniz için teşekkürler ama ben kullanmış tecrübe etmiş kişilerin düşüncelerini almak istiyorum varsayımlar benim kafamdaki soruları gidermiyor

Fikirleriniz için teşekkürler ama ben kullanmış tecrübe etmiş kişilerin düşüncelerini almak istiyorum varsayımlar benim kafamdaki soruları gidermiyor
Eğer ekran kartın ve pc sağlamsa 240 hz büyük farklar yaratır ve eğer ağırlıklı olarak fps oyunları oynuyorsan cs go, valorant yada pubg gibi sadece TN panel al IPS ve VA paneller daha yavaş TN tanele göre fps oyunlarında

Şahsen 1080P 240 Hz TN panel bir monitöre bu kadar vermezdim.
Bu paraya çok rahat 1440P 165 Hz IPS panelli bir monitör alınıyor.
Biraderim, bu monitör FPS monitörü. IPS panel ile CS:GO ve Valorant oynanmaz rekabetçi seviyede. TN panelin hz ve tepki süresi performansı ile IPS panelin arasında dağlar fark var. Ha yüksek hz ve iyi tepki süresi olan IPS paneller var da onları 3.000 - 5.000TL'ye almak zor.

IPS'in olayı eğer 2K ya da 4K oyun oynayacaksan, 100 150fps aralığında oyunlar oynayacaksan, AAA oyunlar oynayacaksan anlamlı. Yoksa CS:GO ve Valorant gibi 300 fps görebildiğin oyunlarda ilk flick attığında rakibin 3 tane oluverir bulanıklıktan.
Merhaba arkadaşlar, ben ASUS VG 248QE 144Hz 1ms kullanıyorum şimdi o monitör u de bayağıdır takıp ediyorum. Fiyatı çok yüksek olduğu için almaya değer mi gözle görülür halihazırda kullandığım monitör var değiştirmeye almaya değer mi?

Öncelikle 144hz ile 240hz arası eğer ciddi bir FPS oyuncusuysan bariz bir fark. Fakat AAA oyunlar oynuyorsan ki genelde 100FPS ya da 200FPS capli oluyorlar 1080P'de, o zaman gereksiz. Keza 100FPS alabiliyorsan 240'lık monitör almak, hele böyle profesyonel odaklı bir monitörü almak çok mantıklı olmaz.

Şöyle söyleyeyim casual oyunlar oynuyorsan alma gerek yok, ya da illa 240hz'e çıkayım diyorsan XL2546'ya bakabilirsin, K olan değil, onun fiyatı yavaş yavaş düşüyor çünkü.

Fakat rekabetçi derecede Pubg, CS:GO, Valorant falan oynuyorsan elindeki monitörden kat kat daha iyi bir hız ve akıcılık performansı alacaksın orası kesin. Zowie monitörlerin yazılım ve ergonomisinin FPS oyunlarına katkısı çok bariz. Çerçeve tasarımından tut içindeki teknolojilere kadar hepsi oyun oynarken sana avantaj sağlasın diye tasarlanmış. Zowie'nin farkı bu. Ha ama Wow, Moba, AAA oyunlar falan oynuyorsan senlik değil, Zowie son tercihin olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı