Yeni bilgisayar alırken ilk etapta ucuz klavye ve fare almak

Sistemler ekran kartları üzerine kurulmaz. Monitörüne, oynadığın oyunlara ve işlemcine uygun bir ekran kartı aldıktan sonra istersen klavyeye 1000 TL ver. İhtiyacın neyse ona göre dizersin. Ben ekran kartından kısıp pahalı ekipman aldığını düşünmüyorum kimsenin.

O zaman hepimiz tüm ekipmanları Frisby vb. seçip ihtiyacımız olmayan RTX 3090'ları alalım. Bir CS:GO oyuncusu giriş seviye ekran kartı ve pahalı, kaliteli ekipman alabilir rahatlıkla. Kişinin keyfine ve ihtiyacına kalmış.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Birçok insanın evinde bilgisayarla ilgili hiçbir şey olmuyor (klavye, fare gibi çevre birimleri de dahil) ve bilgisayar toplarken bunları da almak zorunda kalıyor. Fakat birçok insan bilgisayarı toplarken 350-400 TL'lik klavye ve 200-230 TL'lik fare alıyor. Doğal olarak da ekran kartı mecburen kısılıyor ve bu da daha düşük bir oyun performansına neden oluyor.

Sizce sistem toplanırken sıradan bir ofis klavye ve faresi alınıp onunla artan para sistem bileşenlerine yatırılırsa sorun olur mu?

6yıldır şoktan 40TL'ye aldığım everst klavye mouse ve mousepad setini kullanıyorum

Sistemler ekran kartları üzerine kurulmaz. Monitörüne, oynadığın oyunlara ve işlemcine uygun bir ekran kartı aldıktan sonra istersen klavyeye 1000 TL ver. İhtiyacı neyse onu alırsın fiyatını ikinci planda tutup. Ben ekran kartından kısıp pahalı ekipman aldığını düşünmüyorum kimsenin.

O zaman hepimiz tüm ekipmanları Frisby vb. seçip kısıp ihtiyacımız olmayan RTX 3090'ları alalım.
Hocam bunların dediği mesela GTX1650Super bir kart almasına imkan varken mekanik klavye falan alıp ekran kartını RX560 yapması veya 550 yapması gibi bir şey ve bunu yapan çok.

Hocam bunların dediği mesela GTX1650Super bir kart almasına imkan varken mekanik klavye falan alıp ekran kartını RX560 yapması veya 550 yapması gibi bir şey ve bunu yapan çok.

RX 550/560 o anda oynadığı tüm oyunlara fazlasıyla yeterli geliyorsa pekala böyle bir tercih yapabilir. İleride başka ekran kartına yükseltir, sonuçta teknoloji devamlı gelişiyor ve aynı fiyata (dolar bazında) daha güçlü ekran kartları çıkıyor.

Klavye tamam ama fare sensörü sağlam fare alman lazım ki oyunlarda ani dönüşte takılmasın. Ofis fare sensörlerinin hızlı hareketi algılayacağını sanmıyorum.

Son düzenleme:
Onun yerine (bütçe çok yetersiz değilse) giriş seviyesi bir oyuncu seti dizmek mantıklı olmaz mı? Uzun bir süre idare edebilir, hatta değiştirmesine gerek bile kalmayabilir. Örneğin:

Merhaba arkadaşlar. Birçok insanın evinde bilgisayarla ilgili hiçbir şey olmuyor (klavye, fare gibi çevre birimleri de dahil) ve bilgisayar toplarken bunları da almak zorunda kalıyor. Fakat birçok insan bilgisayarı toplarken 350-400 TL'lik klavye ve 200-230 TL'lik fare alıyor. Doğal olarak da ekran kartı mecburen kısılıyor ve bu da daha düşük bir oyun performansına neden oluyor.

Sizce sistem toplanırken sıradan bir ofis klavye ve faresi alınıp onunla artan para sistem bileşenlerine yatırılırsa sorun olur mu?

Bence kesinlikle başta uygun fiyatlı klavye-mouse alınmalı. Sonradan sistem yetersiz kaldı mı keşke donanıma biraz daha para verseydim diyor insan.

Yeni konular

Geri
Yukarı