Yeni bilgisayar alırken iyisini almak mantıklı mı?

Hayır yanlış bilgi veriyorsunuz dolar endeksi 100.000'nin altına düşmüştür, doların dünyada değer kaybettiğini TL'nin kendisinin değer kaybettiğini gösteriyor.

Teknik olarak doların ülkemizde pahalı olması yani değer kazanmasıyla beraber TL almak için harcanan dolar da azalır yani dolar değer kazanınca TL de değer kaybeder. Örneğin 2019 senesinde 1TL almak isteyen bir Amerikalı 0.33 dolar ödüyorsa şimdi 0.11 dolar ödüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknik olarak doların ülkemizde pahalı olması yani değer kazanmasıyla beraber TL almak için harcanan dolar da azalır yani dolar değer kazanınca TL de değer kaybeder. Örneğin 2019 senesinde 1TL almak isteyen bir Amerikalı 0.33 dolar ödüyorsa şimdi 0.11 dolar ödüyor.

Yazınızın konumuzla alakası yok benim demek istediğim dolar dünyada değer kazanmıyor lira değer kaybediyor bununda birçok sebebi var dolar değer kazanıyor demek yanlıştır lira değer kabediyor demek doğrudur ekonomi iyi yönetilirse lira değer kazanır alım gücü artar dolar endeksi bu sevilerde kalsın tam tersi bir durum ortaya çıkar.

Yazınızın konumuzla alakası yok benim demek istediğim dolar dünyada değer kazanmıyor lira değer kaybediyor bununda birçok sebebi var dolar değer kazanıyor demek yanlıştır lira değer kabediyor demek doğrudur ekonomi iyi yönetilirse lira değer kazanır alım gücü artar dolar endeksi bu sevilerde kalsın tam tersi bir durum ortaya çıkar.

Fakat konunun başlığı doların Türkiye üzerindeki etkisi ve ben de Türkiye üzerindeki etkisinden bahsediyorum, yani bu durumda benim değil sizin dediğinizin konuyla bir alakası olmuyor. Kaldı ki benim dediğim gibi Türkiye üzerindeki etki hakkında konuştuğumuz zaman "doların değer kazanması" deyimiyle "TL'nin değer kaybetmesi" deyimi aynı anlama gelmektedir.

@Forse imkan varsa tabii ki iyisini almak gerekiyor. Kısaca iyisini almak mantıklı bir karardır. Tabi ara sıra bilgisayar kullanıyor ve ufsk tefek oyunları oynuyorsanız gereksizdir.

Geri
Yukarı