Yeni Bilgisayar almadan önce okuyun

• Konuyu başlatan crossinq_over
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 4B
Bu durum gerçekten saçma olmuş benimde ilk bilgisayarım aidata nın hazır bir bilgisayarıydı onu kullandım ve uykudan uyandım .

2. Bilgisayarım toplama çatır çatır kullanmaya devam ediyorum idareten topladım bilerek ve 550 tl harcayarak aldığım windows puanı 5,9 milletin açamadığı birçok oyunu kasmadan oynuyorum şu an 1024 x 768 çözünürlükte.

Yaklaşık 2 ay sonra 2000 tl daha harcayarak işlemci,anakart, kasa, psu,ekran kartı ile monitör alıcam ve 4 - 5 sene değiştirmeyi düşünmüyorum 3 bilgisayarım olacak yaşım 27 ve kesinlikle toplama olacak kimseye hazır pc önermem ikidebirde bilgisayar alamıyoruz hazır pc ile parayı çöpe atmaya gerek yok ben kendi adıma birşeyi ucuz alacak kadar zengin değilim birçok bilinçli arkadaşta aynı fikirdedir. Bilmediğin yerde iyi bilenden yardım alacaksın demekki parayla alakası yok bu işin.

Arkadaşlar burdaki çoğu kişi yeni bilgisayar almak için konu açıyor sorular soruyor. Neden? Çünkü şu anki bilgisayarları kötü ve oyunları oynamak için yeni bilgisayar almak istiyorlar ondan. Önce sizlere bir kaç şey diyeyim: öncelikle oynayacağınız oyunlara bakın. Genelde çok yüksek özellik isteyen oyunlardır. Çünkü yüksek parçalar pahalıdır. Türkiyede %95 gerçek oyun satın almıyor, indiriyor, ya da dvd veya başka yerlerden alıyor. Diğer ülkelerde %80-85 gerçek oyun satın alıyor. Diğer ülkede 300 dolar olan ekran kartı burda 1200-1500 oluyor.

Bu sitedeki herkes toplama almanızı vs. vs. kazık yiyeceğinizi öneriyor. Hazır sistem almayın diyor, sizce neden türkiyede parçalar bu kadar pahalı? Para yurt dışına gidiyor çünkü bunu önlemek için türk ekran kartı üreticisi işlemci üreticisi hiç yok piyasada çünkü. Ama yerli markalar yani hazır sistem satan yerli markalar çok ucuza bilgisayar satabiliyor ve türkiyedeki çoğunluk bunlardan alıyor.

Reklam yapıyo demesinler ben ne çalışanım ne satıcıyım. Yerli markalar bilgisayara ne olduğu belli olmayan bir ana kart koysa almazsınız ama elin adamı ürettimi 300-400 TL verirsiniz. Şimdi bana hazır sistemdeki parçalarda diğer ülkelerden tevmin ediliyor diyeceksiniz haklısınız. Türkiye'de bu yüzden ekran kartı işlemci çok pahalı. Bir intel işlemci 900 TL olabiliyor.

Hazır sistem satan yerli markalar işlemciyi iyi koyup (3770k vs.) ekran kartını kötü koyuyor hatta uyduruk bir ekran kartı koyuyor diyeceksiniz (7350). İster inanın, ister inanmayın, oyun oynatmaz dediğiniz ekran kartıyla battlefield 3 oynadım. Hiç birinize inandırıcı gelmemiştir tabiki. Siz 7850'lerle bile en yüksek ayarda bile oynayamıyorken ekran kartı 5450 1gb ti ve işlemci core duo e6600 idi.

Bu yüzden bilgisayar almadan önce iyi düşünün. Paranızın nereye gittiğini neden türkiyede pahalı olduğunu ve HER BİLGİSAYARLA OYUN OYNANABİLECEĞİNİ (bahsettiğim firmaların satıcısı, reklamcısı, pazarlayıcısı vs. değilim bu iştende kar etmiyorum seçim sizin seçiminiz).

Hazır sistem alırsın garantisi 1 yıl.
Toplama alırsın parçaların garantisi kimisi 1 yıl kimisi 2 yıl veya 3 yıl.

Bu arada arkadaşın " Firmanın satıcısı, reklamcısı, pazarlayıcısı değilim" demesine gerek yoktu.

Hangi firma sana para verip " Git ve Technopat Forum'dakileri Casper almaya ikna et der ki ? Bu ölüme meydan okumak gibi bir şey :D Technopat, adamı ne yapar biliyon mu sen :)

Arkadaşlar burdaki çoğu kişi yeni bilgisayar almak için konu açıyor sorular soruyor. Neden? Çünkü şu anki bilgisayarları kötü ve oyunları oynamak için yeni bilgisayar almak istiyorlar ondan. Önce sizlere bir kaç şey diyeyim: öncelikle oynayacağınız oyunlara bakın. Genelde çok yüksek özellik isteyen oyunlardır. Çünkü yüksek parçalar pahalıdır. Türkiyede %95 gerçek oyun satın almıyor, indiriyor, ya da dvd veya başka yerlerden alıyor. Diğer ülkelerde %80-85 gerçek oyun satın alıyor. Diğer ülkede 300 dolar olan ekran kartı burda 1200-1500 oluyor.

Bu sitedeki herkes toplama almanızı vs. vs. kazık yiyeceğinizi öneriyor. Hazır sistem almayın diyor, sizce neden türkiyede parçalar bu kadar pahalı? Para yurt dışına gidiyor çünkü bunu önlemek için türk ekran kartı üreticisi işlemci üreticisi hiç yok piyasada çünkü. Ama yerli markalar yani hazır sistem satan yerli markalar çok ucuza bilgisayar satabiliyor ve türkiyedeki çoğunluk bunlardan alıyor.

Reklam yapıyo demesinler ben ne çalışanım ne satıcıyım. Yerli markalar bilgisayara ne olduğu belli olmayan bir ana kart koysa almazsınız ama elin adamı ürettimi 300-400 TL verirsiniz. Şimdi bana hazır sistemdeki parçalarda diğer ülkelerden tevmin ediliyor diyeceksiniz haklısınız. Türkiye'de bu yüzden ekran kartı işlemci çok pahalı. Bir intel işlemci 900 TL olabiliyor.

Hazır sistem satan yerli markalar işlemciyi iyi koyup (3770k vs.) ekran kartını kötü koyuyor hatta uyduruk bir ekran kartı koyuyor diyeceksiniz (7350). İster inanın, ister inanmayın, oyun oynatmaz dediğiniz ekran kartıyla battlefield 3 oynadım. Hiç birinize inandırıcı gelmemiştir tabiki. Siz 7850'lerle bile en yüksek ayarda bile oynayamıyorken ekran kartı 5450 1gb ti ve işlemci core duo e6600 idi.

Bu yüzden bilgisayar almadan önce iyi düşünün. Para mülım nızın nereye gittiğini neden türkiyede pahalı olduğunu ve HER BİLGİSAYARLA OYUN OYNANABİLECEĞİNİ (bahsettiğim firmaların satıcısı, reklamcısı, pazarlayıcısı vs. değilim bu iştende kar etmiyorum seçim sizin seçiminiz).

5450 Ti Ekran Kartı yok üretilmedi sallamayalım mümkünse.Ti ibaresi Nvidia kartlar için geçerlidir.Ati firmasının model isimlendirmesinde böyle bir terim yok.

Ben nasıl bir adamım ya Casper, Exper gibi hazır sistemler varken gittim bilgisayar topladım. Affedin beni Exper abi, Casper abi. 800*600 çözünürlüğün hastasıydım oysa ki :D

5450 Ti Ekran Kartı yok üretilmedi sallamayalım mümkünse.Ti ibaresi Nvidia kartlar için geçerlidir.Ati firmasının model isimlendirmesinde böyle bir terim yok.

Arkadaş çok iyi Türkçe kullandığı için oldu bu. Yani HD 5450 1GB'tı olacaktı o.

Gelelim arkadaşımıza. Yahu ben anlamış değilim. Nasıl bir düşüncesizliktir bu ? Ben 4 sene önce 800 TL'ye aldığım bilgisayardan bin pişmanım. Sana bugüne kadar yaşattığı sorunları söyleyeyim mi ? İşlemci fanı kırıldı. Hard disk bozuldu. Ekran kartı zaten yoktu. Anakart sorunlu halen.

Senin yerli malı anlayışın buysa saçmalıktan ibarettir. Yani benim diyeceğim bir şey yok. Arkadaşlar işi çoktan halletmiş.

Sen diyorsun ki: Yabancı markalardan alacağıma Türkiye için kazık yerim daha iyi. Tebrikler...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı