Çözüldü Yeni bilgisayar ile ev interneti üzerinden Uzem'e girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Weissach

Centipat
Daha fazla  
Yeni aldığım bilgisayar ile üniversitemizin kullanmış olduğu Uzem uygulamasına giremiyorum arkadaşlar. Evdeki diğer cihazlar siteyi açıyor. Bilgisayarı telefonumun internetine bağladığım zaman yine siteye giriyor. Ancak evdeki internete bağlandığım zaman dersleri izleyemiyorum. Nasıl çözebilirim? Dersleri açtığım zaman "Genel bir hata oluştu. (500-[object Object])" hatasını öğretmenlerimizin yüklemiş olduğu PDF'leri açarken de "Bu siteye ulaşılamıyor" hatası alıyorum ve dediğim gibi yalnızca yeni aldığım bilgisayar ev internetine bağlı iken bu hataları alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarayıcıya üniversitenin proxy ayarlarını girer misin? Normal kullanımda ayarı kapatmayı unutma.

Modem arayüzünden cihazı kaldırıp tekrar bağlamayı da düşünebilirsin. Cihazdaki ağ bağdaştırıcısını vs. sıfırlayabilirsin. DNS değişebilirsin. Çare çok.

Aynı durumu telefonda yaşıyordum. Çerez kullanımını kapattığım için oluyormuş. Bir bak istersen.

Tarayıcıya üniversitenin proxy ayarlarını girer misin? Normal kullanımda ayarı kapatmayı unutma.

Modem arayüzünden cihazı kaldırıp tekrar bağlamayı da düşünebilirsin. Cihazdaki ağ bağdaştırıcısını vs. sıfırlayabilirsin. DNS değişebilirsin. Çare çok.
proxy ayarını nasıl yapacağımı bilmiyorum internetten de bulamadım anlatabilir misiniz acaba? haricinde dediklerinizi denedim ne yazık ki durum hala aynı

Aynı durumu telefonda yaşıyordum. Çerez kullanımını kapattığım için oluyormuş. Bir bak istersen.
denedim ancak olmadı maalesef

Çözüm
çok teşekkür ederim attığınız link sayesinde sorunu hallettim proxy ayarından sonra uzem'in logosu bile değişti çok garip. son olarak şu anda googleyi her açtığımda proxy ayarından ötürü kullanıcı adı ve şifre istiyor bunu kapatma gibi bir şey var mı acaba?

çok teşekkür ederim attığınız link sayesinde sorunu hallettim proxy ayarından sonra uzem'in logosu bile değişti çok garip. son olarak şu anda googleyi her açtığımda proxy ayarından ötürü kullanıcı adı ve şifre istiyor bunu kapatma gibi bir şey var mı acaba?
Proxy ayarlarını üniversite sistemine girmeyeceğin zaman kapatmanı öneririm. Ayarlar kısmında nereden açtıysan oradan eski haline çevir. Gerektiği zaman tekrar aç. Yani, bu sayede, üniversiteden bağlanıyormuşsun gibi oluyor. Günlük kullanımda ayarı kapatmalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı