Yeni bilgisayar toplamışsındır

Bu banding olayı nasıl bir şey tam olarak nerden test yapabiliriz ne olması gerek?
Siyah ekranlardan diğer renklere geçişte renklerin bozulması. Bu çoğu monitörde olabilen birşey çünkü monitörleri bit değeri 6 ila 8 arası olduğunda bunlar oluyor televizyonlarda görülmez mesela. CFG73 de de görülüyor ama çok az dikkatini çok çekmiyor önceki monitörüm de çok fazla idi LOL oyununda sohbet panelinde ki renkler birbirine girmiş çizgili oluyor, filmlerde koyu renklerden açık renklere geçerken film zevki kalmıyordu. Bunu 4K videolarında veya herhangi bir siyah ekranda güneş batması gibi durumlarda görebilirsin hatta en kolay nvidia kullanıyorsan nvidia geforce experience açarken oyunlar tam gelmeden orda renkler çizgili olabiliyor.

Dosya Ekleri

• indir.jpeg
    indir.jpeg
    3,3 KB · Görüntüleme: 93
Siyah ekranlardan diğer renklere geçişte renklerin bozulması. Bu çoğu monitörde olabilen birşey çünkü monitörleri bit değeri 6 ila 8 arası olduğunda bunlar oluyor televizyonlarda görülmez mesela. CFG73 de de görülüyor ama çok az dikkatini çok çekmiyor önceki monitörüm de çok fazla idi LOL oyununda sohbet panelinde ki renkler birbirine girmiş çizgili oluyor, filmlerde koyu renklerden açık renklere geçerken film zevki kalmıyordu. Bunu 4K videolarında veya herhangi bir siyah ekranda güneş batması gibi durumlarda görebilirsin hatta en kolay nvidia kullanıyorsan nvidia geforce experience açarken oyunlar tam gelmeden orda renkler çizgili olabiliyor.
Yok hocam bende böyle bir şey sanırım olsa fark ederdim illa değil mi zaten? Bir tek filmlerde kamera hareket ederken sanki takılma hissiyatı veriyor gibi. O da 144 Hz olduğundan sanırım.

İçtiğim kola dökülmüştür. 1 ay olmadan anakartı mefta olmuştur.

1. olmadı ama 2. oldu.
Ben de BIOS'u Windows üzerinden güncellemek gibi bir hataya düştüm anakart mefta olduydu @Bios yazılımı sağolsun.

1 yil para biriktirip indirimleri takip etmissindir. Montaj yapip güç tusuna basana kadar ecel teri dokmussundur sorunsuz acilir "bir derin nefes çekersin" oyuna girersin oda ne? Anakart bobinleri üretim hatasindan dolayi kafa seven bir cizirti sanarsin çim sulaniyor "ciiiiirrr cirt cirt cirt ciirrrr cirt cirt."
Sonuc; İade talebi Olumsuz,
Degisim talebi Olumsuz,
Baslasin 20 iş gunu servis suresi...

Sipariş verirsin, kargo sirketleri parcalari getirmez, aktarmada bekletir 2-3 gün. 😐 Hasta oldum. Pazartesi sipariş verdim parçaları. Daha ilçeye gelmedi. Sonra bu sesi çıkardım 😄

2 aydır cekmedigim kalmadı en son kasa soğutması düzelsin diye kasa aldım USB 3 portunu takarken anakart üstündeki 2 portun kırıldığını gördüm... içim sızladı ama yapacak birşey yok.. Allah'tan USB i görüyor.. bakalım ne olacak 😂

Sistemi toplamiş ekran kartının işlemcinin falan en krallarindan almışsındır çok mutlusundur ve evde PC'nin güç tuşuna basarsın fakat bir seyi unutmuşsundur. "PSU'yu kaliteli ve sertifikalı almayı!" Guç tuşuna bastığın an elektrikler gider şalter atar PC çöp olur 😪. Olanlara gecmis olsun...

2. el 5500 TL'ye monitör falanda dahil, GTX 1660 ve i5-9400F sistem aldım sıkıntısı yok çok şükür, cillop gibi çalışıyor. Gerçi daha jelatini bile sökülmemişti ama içimde yine de korku vardı.

Allaha şükür ben bilgisayar kurarken çok sorun yaşamadım.

Monitör Ghost Screen sorunu ile yaşıyor.
150 GB Samsung HDD ile acı çekiyorum.
PC sağolsun klavyemi bozdu A101 klavyesi kullanıyorum
PSU Dark marka ( Bütçe az ) o yüzden her şey olabilir.
Kasayı MAtx aldım o yüzden kablolama yapmak çok zor.
Sistem APU ve tek kanal RAM kullanıyorum o yüzden çok az FPS alıyorum.

Ayrıca parçaların birinde sorun çıksa ailem beni öldürür. Monitör yazılımı tam çalışmıyor PC çöküyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı