Yeni bilgisayar topluyorum sizce parçalar nasıl

Eğer sistemin temel amacı oyun ise i7 işlemciye para vermek gereksiz olur. i5 4670K da işinizi rahatça görür. SLI yapmayı düşünmüyorsanız da seçtiğiniz Z97 Gaming 3 anakart yeterlidir.

İşlemciyi i5 4670K yapın.
Anakart aynı kalabilir veya MSI Z97 Gaming 5 seçebilirsiniz. İhtiyacınıza bağlı tamamen.
Kasayı da Corsair 300R & CX v2 600 600W 80+ Bronze kasa seçebilirsiniz veya seçtiğinizi de kullanabilirsiniz. Sıvı soğutma 400R kasaya daha rahat sığar.
Sıvı soğutma veya stoğa girdiğinde Cooler Master Hyper 212 Evo işlemci soğutucu alabilirsiniz. Eğer depo olarak kullanmak için hard diskiniz yoksa 150TL civarına 1TB WD Caviar Blue hard disk de alabilirsiniz.
4000 TL'lik bütçenizi böylece daha iyi değerlendirmiş olursunuz. İyi geceler.

Zalman Z11'e karşı her türlü tercih ederim, kusura bakmayın. :rolleyes:
Not: Corsair 400R'ler gibi sade bir kasa. Biliyorsunuz ki Corsair'in sade kasa meraklıları çok, ben de sade bir kasadan yanayım fakat bu sefer markası ZALMAN. :)

oyun ağırlıklı olucak bilgisayar zalman z11 kasasına bende çok seviyorum. o zaman işlemciyi i5 4670k ve ondan kalan 300 lirayıda ekran kartına koyar asus gtx 780 direct cu ıı alırım yardımlarınız için çok teşekkürler.

@Silinen üye, o soğutucu overclock yapıldığında istenileni veremez. 92mm fanı olduğu için de soğutması pek sağlam olmayacak.
Ayrıca bu bütçede monitör VN247H gibi kaliteli bir monitör olmalıdır.
Geri kalan her şey güzel.

@Silinen üye, içindeki saçma sapan, gereksiz yer kaplayan ıvır zıvırların olmadığı, muhteşem hava sirkülasyonunun sağlandığı bir kasa. Ayrıca öyle Z11 gibi kanatları yok maalesef ki, sade ve hoş. Taş gibi duruyor. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı