Yeni bilgisayara nasıl HDD takılır?

FlexinVL

Hectopat
Daha fazla  
Gençler, 4 gün önce kargom geldi ve oyunlarımı yükledim ama bildiğiniz gibi her hazır sistemde 240GB SSD var, ben de yükseltmedim alırım bir HDD takarım diye. Şu anda oyunlarımı yükledim ve PUBG de iniyor şu anda. Ama benim elimde 500GB HDD var ve bilgisayara takmalıyım. Ama ilk kasalı bilgisayarım olduğu için ne yapmalıyım bilmiyorum. Kasam Dark Raider 3x12cm FRGB. Eğer bir bilginiz var ise ne yapmam gerektiğini bana söyler misiniz? Ayriyetten HDD'nin içinde Windows olma ihtimali var herhangi bir etki eder mi? Yoksa BIOS'dan vs bir şey yapmam gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'nun olduğu yerin arka tarafında bir tünel var oraya takacaksın.

1614329203262.png

Gençler, 4 gün önce kargom geldi ve oyunlarımı yükledim ama bildiğiniz gibi her hazır sistemde 240GB SSD var, ben de yükseltmedim alırım bir HDD takarım diye. Şu anda oyunlarımı yükledim ve PUBG de iniyor şu anda. Ama benim elimde 500GB HDD var ve bilgisayara takmalıyım. Ama ilk kasalı bilgisayarım olduğu için ne yapmalıyım bilmiyorum. Kasam Dark Raider 3x12cm FRGB. Eğer bir bilginiz var ise ne yapmam gerektiğini bana söyler misiniz? Ayriyetten HDD'nin içinde Windows olma ihtimali var herhangi bir etki eder mi? Yoksa BIOS'dan vs bir şey yapmam gerekiyor mu?
HDD içinde Windows yoktur. Kasanın arka tarafında vida olması lazım onları ve kasanın kapağını çıkartman gerek. SATA kablon olduğundan emin ol (bazen kasanın içine koyuyorlar) bir de SATA güç besleme kablosu olması lazım (belki o da vardır) HDD koyma yuvasına HDD'yi oturt vidala sonra SATA kablosunu ve besleme kablosunu tak işlem bu kadar. (Kırmızı olan SATA diğeri güç kablosu)

Dosya Ekleri

• images.jpg
    images.jpg
    3,5 KB · Görüntüleme: 19
  • 10363988115506.jpg
    10363988115506.jpg
    14,3 KB · Görüntüleme: 24
Gençler, 4 gün önce kargom geldi ve oyunlarımı yükledim ama bildiğiniz gibi her hazır sistemde 240GB SSD var, ben de yükseltmedim alırım bir HDD takarım diye. Şu anda oyunlarımı yükledim ve PUBG de iniyor şu anda. Ama benim elimde 500GB HDD var ve bilgisayara takmalıyım. Ama ilk kasalı bilgisayarım olduğu için ne yapmalıyım bilmiyorum. Kasam Dark Raider 3x12cm frgb. Eğer bir bilginiz var ise ne yapmam gerektiğini bana söyler misiniz? Ayriyeten HDD'nin içinde Windows olma ihtimali var herhangi bir etki eder mi? Yoksa BIOS'dan vs bir şey yapmam gerekiyor mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekteki resimde kırmızı olan bölge HDD için ayrılan bölge. Sarı olarak işaretlediğim yerlerden vidaları sokacaksın. Sol taraftaki vidalar için alt taraftaki fanı çıkarman gerekebilir. En son olarak kabloları takacaksın bitti.
Untitled.png
ugreen_hard_disk_ssd_sabit_diskler_i_in_sata_kablosu_6gbps-5.jpg
9926446022706.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı