Yeni Bilgisayara Windows 7 Kurulur mu?

Harun BSTS

Centipat
Ben HP'nin FreeDOS bir laptopunu aldım. Windows 10 kurdular Vatan Bilgisayar'da. Ama ben bilgisayarıma Windows 7 yüklemek istiyorum driverlar bir sorun çıkartır mı?

Bazı yeni dizüstü bilgisayarların Windows 7'ye uygun driverları mevcut olabilir, ama bazılarının olmayabilir. Bunlara örnek olarak örneğin 3.5 yıl önce almış olduğum ASUS-X550VXK i7-7700HQ işlemcili dizüstü bilgisayarıma Windows 7 kuruluyor ancak Intel yönetim motoru ve çipset bileşen sürücüsü sadece Windows 10 ile uyumlu olduğundan USB portları dahi çalışmıyor. Hatta buna kablosuz Wifi ve Bluetooth gibi ekstralar da dahil. Kısacası; kurun deneyin, eğer anlattıklarıma benzer bir sorunlarla karşı karşıya gelecek olursanız başka bir USB sürücüde hazır bootable Windows 10'nuz hazır olsun. Tavsiyem yeni bilgisayara yeni işletim sistemi, performans elde edilmek isteniyorsa Lite veya Performance sürümleri tercih edilebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı