Yeni bilgisayarda fareyi hareket ettirince cızırtı geliyor

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Sorunum başlıktadır, yeni bilgisayar aldım bugün. Mouseyi hareket ettirince sanki HDD'nin yazma sesi gibi bir şey geliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Ek olarak yeni farkettim, mouseyi hareket ettirince ayrı bir ses geliyor; ettirmeyince ayrı bir ses geliyor.

Sistemim:

B460M-K.
i3 10100F.
8 GB RAM.
ASUS Radeon Dual RX 5500XT.
500 GB M.2 SSD.

Daha önce laptopta kullanırken bir sorunum yoktu, mousem Logitech G102 Lightsync.

Son düzenleme:
Sorunum başlıktadır, yeni bilgisayar aldım bugün. Mouseyi hareket ettirince sanki HDD'nin yazma sesi gibi bir şey geliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Ek olarak yeni farkettim, mouseyi hareket ettirince ayrı bir ses geliyor; ettirmeyince ayrı bir ses geliyor.

Sistemim:

B460M-K.
i3 10100F.
8 GB RAM.
ASUS Radeon Dual RX 5500XT.
500 GB M.2 SSD.

Daha önce laptopta kullanırken bir sorunum yoktu, mousem Logitech G102 Lightsync.
Ekran kartında coil whine vardır.

Diğer arkadaşların dedikleri gibi kartında CW var. Başka bir sürücü kurmayı dene DDU ile. Ben böyle bir çözüm bulmuştum geçmişte.

Diğer arkadaşların dedikleri gibi kartında cw var. Başka bir sürücü kurmayı dene DDU ile. Ben böyle bir çözüm bulmuştum geçmişte.

Ne driveri kurabilirim peki öneriniz var mı?

Ekran kartı kullanımı artınca ekran kartı cw yapıyor olabilir belki. Cw zararsızdır ses haricinde.

Normal masaüstünde gezinirken de oluyor.
Ekran kartında coil whine vardır.
Coil Whine kasadan gelmez mi hocam ? Benimki kulaklıktan geliyor.
Arkadaşlarım, kulaklık değiştirince ses kesildi. Telefon kulaklığı taktiğim için voltajdan falan kaynaklanıyor olabilir mi?

Son düzenleme:
Bu ses bende var arkadaşlar bilgisayarda coil whine da var, mouse hareket ettirince de sanki parazit sesi gibi bir ses geliyor ama hoparlör ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Bu coil whine Allah bilir daha nelere sebep olacak bunu hasar olara kabul ediyorlar mı?

Geri
Yukarı