Yeni bilgisayarda geç açılma sorunu

Mordwaffe

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçen haftalarda bir sistem topladım. İlk günlerde bilgisayarım 15-20 saniyede açılırken şu an 80 saniyeye yakın açılıyor ve açılırken siyah ekran geliyor sonradan Windows açılıyor. BIOS, anakart driverları, ekran kartı driverlarını güncelledim. Sistemimde SSD bulunmuyor. Ne yapmam gerekiyor ?

Sistemim:

• i5 8600K
• MSI GTX 1060 6 GB
• MSI Z370 A-PRO
• Windows 10 PRO

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü bilgisayarda parçaların birbirini tanıması falan zaman alıyor. Ssd olmadığını varsayarsak normal bence. Gene de temiz kurulum ile güncel bir windows deneyebilirsin. Ayrıca pro kurmana gerek yok home single languege kur proda kullanmayacağın şeyler var.

Bu şekilde çok konu açıldı. Halen yazan olmadığı için yazayım. Öncelikle yeniden format atıp, Win 10 key alıp öyle Windows'u aktifleştirin. Derseniz ben format atmadan key alıp aktifleştirim ama bildiğim kadar KMS'nin kalıntıları kalıyor bilgisayarda. Bu da sorunlara sebebiyet demektir. En iyisi yeniden kurup bu şekilde çözüm aramak olacaktır.

Geçen haftalarda bir sistem topladım. İlk günlerde bilgisayarım 15-20 saniyede açılırken şu an 80 saniyeye yakın açılıyor ve açılırken siyah ekran geliyor sonradan Windows açılıyor. BIOS, anakart driverları, ekran kartı driverlarını güncelledim. Sistemimde SSD bulunmuyor. Ne yapmam gerekiyor ?

Sistemim:

• i5 8600K
• MSI GTX 1060 6 GB
• MSI Z370 A-PRO
• Windows 10 PRO

Benzer bir durum bende de vardı. Sonradan fark ettim işlemci fanı tam yerine oturmamış meğersem. Tabi geç açılmanın binbir türlü nedeni vardır. Bakmanızda fayda var.

Şöyle ki sistemde fan kasayı çalıştırınca 2-3 saniye tam devir çalıştıktan sonra duruyordu. 8 saniye sonra çalışmaya başlıyordu. Buda extra geç açılmasına neden oluyordu. Bende fanı çıkartıp tekrardan yerine taktım +8 saniye kazandım diyebilirim. Ayrıca şunuda belirteyim sisteminize bir ssd şart. Ben ssd taktım bu hafta. Açılma süresi 7 saniye.:):)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı