Çözüldü Yeni bilgisayarda internet çok yavaş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

noshail

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, dün yeni aldığım ASUS marka bilgisayar elime ulaştı. Windows 11 kurulumu vs yaptım, Update'ler yapıldı 3 kere yeniden başlatıldı falan, sonra internetle işlerimi halletmeye çalışırken internette bariz bir yavaşlık olduğunu gördüm. Twitter'da twitlerin başlıkları vs gözüküyor ama fotoğraflar asla açılmıyor, bir hesaba girdiğimde uzun süre açılmıyor, aynı şekilde YouTube'da başlıklar gözüküyor ama video kapakları açılmıyor, bir şey arattığımda ya çok geç açılıyor ya da hiç açılmıyor. Bu sorunu ilk bilgisayarı kurup internete girdiğimde yaşadım cihazı kapatıp açtığımda sorun düzeldi bir süre devam ettim ardından yine aynı şeyleri yaşamaya başlayınca bilgisayarı kapattım ve uyudum. Sabah kalktığımda bu sefer hiçbir problem yoktu, akışında devam ediyordu daha sonra bilgisayarı yine bir süre kapalı tuttum ve açtığımda yine o yavaşlık oldu. Hatta bazen internete bağlı olmama rağmen internete bağlı değilsiniz hatası almaya başladım. Bu problemi nasıl çözebilirim?

Çözüm
Diğer cihazlarda herhangi bir problem yaşamadığım için sadece yeni bilgisayarda bu sorunu yaşadığımı belirtmemişim. Evdeki 4 telefon ve abimin Lenovo marka bilgisayarında herhangi bir problem yok. Modeme ise 3 metre mesafedeyim, yani oldukça yakınım. Bu arada modeme reset atmayı da denedim yine aynı problemle karşılaştım.

Sürücülerini silip tek tek yüklemeyi deneyin ya da kabloyla bağlanın.
Sadece yeni aldığınız dizüstü bilgisayarda mı yavaşlık yaşıyorsunuz? Diğer cihazlarda da aynı sorun var mı? Yeni kullandığım modemimde 2.4GHz ağı ile 5GHz ağı mevcut sizde de aynıysa 2.4GHz daha yavaş bir internet sunup, daha geniş bir alanda bağlantı kurmanıza; 5GHz ise daha hızlı bir internet sunup, daha yakın bir alanda bağlantı kurmanıza sebep oluyor. Ayrıyeten modeme yakın mısınız?

Aynı internet problemini telefonunuzda veya diğer bilgisayarınız varsa orada da alıyor musunuz?
Sadece yeni aldığınız dizüstü bilgisayarda mı yavaşlık yaşıyorsunuz? Diğer cihazlarda da aynı sorun var mı? Yeni kullandığım modemimde 2.4GHz ağı ile 5GHz ağı mevcut sizde de aynıysa 2.4GHz daha yavaş bir internet sunup, daha geniş bir alanda bağlantı kurmanıza; 5GHz ise daha hızlı bir internet sunup, daha yakın bir alanda bağlantı kurmanıza sebep oluyor. Ayrıyeten modeme yakın mısınız?
Diğer cihazlarda herhangi bir problem yaşamadığım için sadece yeni bilgisayarda bu sorunu yaşadığımı belirtmemişim. Evdeki 4 telefon ve abimin Lenovo marka bilgisayarında herhangi bir problem yok. Modeme ise 3 metre mesafedeyim, yani oldukça yakınım. Bu arada modeme reset atmayı da denedim yine aynı problemle karşılaştım

Diğer cihazlarda herhangi bir problem yaşamadığım için sadece yeni bilgisayarda bu sorunu yaşadığımı belirtmemişim. Evdeki 4 telefon ve abimin Lenovo marka bilgisayarında herhangi bir problem yok. Modeme ise 3 metre mesafedeyim, yani oldukça yakınım. Bu arada modeme reset atmayı da denedim yine aynı problemle karşılaştım
Kablo ile bağlantı yapma imkanınız var mı? Eğer varsa bir de öyle deneyebilir misiniz?

Diğer cihazlarda herhangi bir problem yaşamadığım için sadece yeni bilgisayarda bu sorunu yaşadığımı belirtmemişim. Evdeki 4 telefon ve abimin Lenovo marka bilgisayarında herhangi bir problem yok. Modeme ise 3 metre mesafedeyim, yani oldukça yakınım. Bu arada modeme reset atmayı da denedim yine aynı problemle karşılaştım.

Sürücülerini silip tek tek yüklemeyi deneyin ya da kabloyla bağlanın.

Çözüm

Geri
Yukarı