Yeni bilgisayarda mikrofondan sesin kötü gitmesi sorunu

Denizcan Deniz

Hectopat
ROG STRIX X570-F anakartım mevcut. ASUS SupremeFX 7.1 dahili ses kartı var içinde fakat Discord'daki arkadaşlarımın hepsinin şikayeti "sesimin berbat" olduğu.

Eski kötü emektar laptopumda bile daha iyi ses gidiyordu. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Sitesinden Audio Driver kurdum. Bilgisayarım yeni. Mikrofonum HyperX QuadCast dedim mikrofon mu bozuk ? Corsair Void Pro'nun mikrofonunu denedim ama gene olmadı. Sesimin aşırı kötü gittiğini ve eski kalitesinde olmadığını dile getirdiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim Masası>Ses>Kayıt>Aktif olan mikrofona sağ tık>Özellikler>Gelişmiş orada bulunan ses kalitelerinden en alttakini seçin 96000 Stüdyo Kalitesi.

Denetim Masası>Ses>Kayıt>Aktif olan mikrofona sağ tık>Özellikler>Gelişmiş orada bulunan ses kalitelerinden en alttakini seçin 96000 Stüdyo Kalitesi.
Screenshot_1.png
malesef öyle bir seçenek yok ve 8k Hz yukarısına çektiğim an sesim gitmiyor karşıya.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı