Yeni bilgisayarda power tuşu çalışmıyor

bende dün gece epey uğraştım. 2 bilgisayar topladım ikisinde de sonuç aynı. anakart ışıkları yanıyor güç tuşuna basıyorum ama hiç bir tepki yok. ssd de işletim sistemi windows 10 pro yüklüydü.
hiç bir fan dönmüyor. 30 saniye falan bekledim tepki almayınca kapattım.
sorunum ne olabilir?

pc 1
anakart : asus tuf b450 pro gaming
ekran kartı : GIGABYTE Radeon RX590 GAMING 8GB GDDR5
işlemci : ryzen 5 2600
ram : XPG 16GB (2x8GB) Gammix D30 3000MHz
kasa : Rampage X-Titan RC99 600W 80 Plus
ssd : Crucial BX500 240GB 3D NAND
pc 2
anakart : asus tuf b450 pro gaming
ekran kartı : Sapphire Nitro+ RX 590 8G G5 8GB GDDR5
işlemci : ryzen 5 2600
ram : XPG 16GB (2x8GB) Gammix D30 3000MHz
kasa : everest 460 watt güçkaynaklı eski bir kasa
ssd : Crucial BX500 240GB 3D NAND
Yeni konu açın.

onda sorun yok. ekran kartına bağladım. bugün biraz araştırma yaptım. kasadan gelen power sw ile + - uçlu kabloları ters takmış olduğumdan şüphe ediyorum. eve gidince kontrol edeceğim. ilk defa pc topladım. gelişmeleri burdan yazarım. teşekkür ederim.
Kablolama hatası yapmışım. 😅

Son düzenleme:
Konu eski ama genede yardımcı olayım, aynı sorunu dış kasa değişiminde yaşadım, öncelikle tuşunuzun çalıştığından emin olun ve tuşu tek başına pcye takıp çalıştırın(kasa içinde olmadan ön paneli çıkarıp) ondan sonra ön paneli başka fonsiyonlar ile deneyin işte ışıklar usb portları(bazen burada sıkıntı oluyor) eğer bu panelde sıkıntı yoksa tahmin ettiğim gibi yükseltme vidalarını kontrol edin. Anakartın ve işlemcinin gerilmediğine emin olun. Ben anakartı takarken biraz yamuk takmışım gerilmişti vidaları yumuşatıp yerine oturtunca düzeldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı