Yeni bilgisayarın performans ayarları nasıl olmalı?

Hocam 43. ayar NVIDIA'lı chipsetde gösterdiğiniz konuma gidiyorum regeditten fakat globalden sonra System çıkmıyor bende. Bilgisayarım GTX 1650, R3 3100 8gbx2 RAM, B450M S2H vs. bu arada 28. ayar CMOS'a öncelik vermeyi yapmayı düşünüyorum, CMOS BIOS ile ilgili bir şey değil mi hocam? Bir zarar verir mi? Ne gibi yararı var.

1625672651643.png

Bu arada 28. ayar CMOS'a öncelik vermeyi yapmayı düşünüyorum, CMOS BIOS ile ilgili bir şey değil mi hocam? Bir zarar verir mi? Ne gibi yararı var.

Hocam yararını bilmiyorum ama zararı yok (sadece serverlarda ters etki yapıyormuş). Galiba yararı var, çünkü Windows 7 kullandığım için Windows deneyimi dizini özelliği var ve tekrar test ettirdiğimde grafik performansı eskisine göre yüksek çıktı.

Eki Görüntüle 1099463

Hocam yararını bilmiyorum ama zararı yok (sadece serverlarda ters etki yapıyormuş). Galiba yararı var, çünkü Windows 7 kullandığım için Windows deneyimi dizini özelliği var ve tekrar test ettirdiğimde grafik performansı eskisine göre yüksek çıktı.

Nedenini bilmediğim bir şekilde Windows 10 Home'den bir anda Enterprise'ye döndü bilgisayarım. Ama sıkıntısı yok. Acaba benimkisi server sistem mi?

Nedenini bilmediğim bir şekilde Windows 10 Home'den bir anda Enterprise'ye döndü bilgisayarım. Ama sıkıntısı yok. Acaba benimkisi server sistem mi?

Hayır hocam onunla alakalı olacağını düşünmüyorum, ama öyleyse bile sorun yok ve server sistem derken server işlemcileri kast ediyor sanırım.

Geri
Yukarı