Yeni binaya internet bağlanma süreci nasıl işliyor?

KaeGx

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba yeni bir eve taşınacağım birkaç gün içinde, bundan kaynaklı olarak binamın altyapısına baktım. Şu an binada bir altyapı bulunmadığını öğrendim. Binanın alt katına indiğimde ise sarı fiber kablolarını var fakat fiber kutusu mevcut değil. Bilen kişiler bu durum hakkında bilgi verebilir mi? Ne yapmam gerekir?
Bu durum için bir uğraşı vermem gerekiyor mu yoksa Türk Telekom ekipleri olayla kendisi ilgilenecek mi? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bize aynısını 8 ay demişlerdi (not: Yanlış bilgi olabilir) sonra vodofona gitmiştik onlarda 8 demişlerdi bizde çareyi arka sokaktan alarak halletmiştik. Ama gariptirki eski evimiz 3 bina altta orada altyapı var 3 bina üstte altyapı yok garip.

Benim 2022 Ağustos'ta taşındığım bina yeni inşaattı, şuan bulunduğumuz tarihte daha yeni fiber kabloyu apartmanın içine çektiler apartmanın 100 metre ötesinde OFSD olmasına rağmen 1 yılı aştı.

Bu süre içerisinde bağlı olduğunuz TT Genel Müdürlüğüne gidip altyapı talebinizi bildiren bir dilekçe verebilirsiniz ya da onla uğraşamam derseniz Türk Telekom'dan önabonelik başlatın altyapı talebinizi o şekilde de iletebilirsiniz, önabonelik başlattınız diye Türk Telekom'dan hizmet almak zorunda kalmadığınızı da bildireyim.

Benim 2022 Ağustos'ta taşındığım bina yeni inşaattı, şu an bulunduğumuz tarihte daha yeni fiber kabloyu apartmanın içine çektiler apartmanın 100 metre ötesinde ofsd olmasına rağmen 1 yılı aştı.

Bu süre içerisinde bağlı olduğunuz TT genel müdürlüğüne gidip altyapı talebinizi bildiren bir dilekçe verebilirsiniz ya da onunla uğraşamam derseniz Türk Telekom'dan önabonelik başlatın altyapı talebinizi o şekilde de iletebilirsiniz, önabonelik başlattınız diye Türk Telekom'dan hizmet almak zorunda kalmadığınızı da bildireyim.

Benim geçeceğim binada kablolar hazır bekliyor fakat, kabloların bağlandığı fiber kutusu henüz bağlanmamış. Kablolalar geldiyse o kutuda gelir mi acaba ? onu merak ediyorum sadece

Benim geçeceğim binada kablolar hazır bekliyor fakat, kabloların bağlandığı fiber kutusu henüz bağlanmamış. Kablolalar geldiyse o kutuda gelir mi acaba ? onu merak ediyorum sadece
Kablo dediğiniz dairelerden aşağıya inen çoklu ince kablolar mı yoksa kalın turuncu bir kablo mu?

Kablo dediğiniz dairelerden aşağıya inen çoklu ince kablolar mı yoksa kalın turuncu bir kablo mu?
Çok detaylı bakmadım fakat şuan çıkacağım evde sarı ince kabloyla eve geliyor fiber internetim yeni geçeceğim binanın en alt katında sarı olması lazım o şekilde kablolalar mevcut şuan

Çok detaylı bakmadım fakat şuan çıkacağım evde sarı ince kabloyla eve geliyor fiber internetim yeni geçeceğim binanın en alt katında sarı olması lazım o şekilde kablolalar mevcut şuan
Yeni binalarda artık zorunlu olarak daire içinden apartmanın bir noktasına kadar fiber kablolar zorunlu tutuluyor bunları servis sağlayıcı değil müteahit koyuyor bahsettiğiniz kablolar onlar olabilir. Eve gittiğinizde fotoğraf atarsanız ayırt edebilirim, eğer öyle değil de telekomun çektiği fiber kabloysa 2-3 haftaya altyapı aktif hale gelecektir.

Yeni binalarda artık zorunlu olarak daire içinden apartmanın bir noktasına kadar fiber kablolar zorunlu tutuluyor bunları servis sağlayıcı değil müteahit koyuyor bahsettiğiniz kablolar onlar olabilir. Eve gittiğinizde fotoğraf atarsanız ayırt edebilirim, eğer öyle değil de telekomun çektiği fiber kabloysa 2-3 haftaya altyapı aktif hale gelecektir.
Yarın gün içinde tekrardan fotoğraf atacağım buraya

Şuan binanın alt katında bu kablolar mevcut

Dosya Ekleri

• IMG_8235.jpeg
    IMG_8235.jpeg
    67,7 KB · Görüntüleme: 30

Geri
Yukarı