Yeni binaya Türk Telekom kablo çekmiş

MelihK399

Hectopat
Daha fazla  
Eski evimde oturdugum yerde altyapı vardı. Evi muteahhite verince yeni bina yapılınca alt yapı yok dendi. Türk Telekom'a başvurun dendi ben de başvurdum. 1 hafta once ben evde yok iken binaya kablo cekmisler Türk Telekom'dan gelip ama hala alt yapı yok gözüküyor. Ayrıca bu resimdeki kablo Fiber mi ADSL mi VDSL mi? Bu kabloyu böyle bırakıp gitmisler devamında ne olacak veya ne yapılması gerekir?

26Nmod.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Binana fiber altyapı gelmiş. Şanslısın, altyapı gözükmemesi şuanlık normal, bağlantılar, kutunun takılması, ölçümler vb. prosedürler sonunda aktif hale gelecek. Türk Telekom'un keyfiyetine göre 1-2 ay sürebilir yani.

6 7 ay oldu başvuralı o kabloyu bizim binaya 1 ay önce çektiler hâlâ ne kutu taktılar ne aradılar, müdürlüğe gittiğimde yılbaşında gelir yada ocağın ilk haftasına yetişir dediler bakalım bu sefer gelicekmi çok uzadı bu süreç bu kadar zor olmasa gerek.

Bizim mahallede normalde vdsl altyapısı vardı fakat 56k dönemlerini anımsatan hızlar alıyorduk. Bugün Türktelekom fiber ekipleri gelip altyapı yenileme için çalışmalara başlamışlar. Mahalleye fiber altyapısı kuruyorlarmış. -mış'lı konuşuyorum çünkü teknisyenlerle konuşan kişi kardeşim. Adamlar yılbaşına kadar fiber altyapılarını mümkün olduğunca genişletip çok kısa süre içinde hizmete açmayı planlıyorlarmış.
Paketlerin sınırsız olması olayı ; (çalışanların duydukları kadarıyla) altyapıyı test edip , sıkıntı çıkan yerlere gerekli upgrade işlemleri yapmakmış.

Bizim mahallede normalde vdsl altyapısı vardı fakat 56k dönemlerini anımsatan hızlar alıyorduk. Bugün Türktelekom fiber ekipleri gelip altyapı yenileme için çalışmalara başlamışlar. Mahalleye fiber altyapısı kuruyorlarmış. -mış'lı konuşuyorum çünkü teknisyenlerle konuşan kişi kardeşim. Adamlar yılbaşına kadar fiber altyapılarını mümkün olduğunca genişletip çok kısa süre içinde hizmete açmayı planlıyorlarmış.
Paketlerin sınırsız olması olayı ; (çalışanların duydukları kadarıyla) altyapıyı test edip , sıkıntı çıkan yerlere gerekli upgrade işlemleri yapmakmış.
Adres olarak hangi şehir ve ilçedesiniz?

Fiber internet gelmiş sanırsam. Yakında da altyapı aktif olur.
Yok hocam daha gelmemiş bizim binayada çektiler bu kabloyu çekiş o çekiş daha gelip kutu takmadılar arıyorum çalışmalar devam ediyor deniyor müdürlüğe gidiyoruz aynı şey söyleniyor, türk telekomda işleyiş nasıl sürüyor hiç bir fikrim yok binada 4 dairede başvuru yaptı ordaki adamın dediği zaten çalışmalar başlamış bundan sonra talep açmaniza gerek yok dedi çekmeköy istanbulda ikamet ediyorum bundan sonra taşınacağım zaman kesinlikle ilk önce alt yapı durumuna bakıcam binanın yoksa bu bekleyiş ızdıraba dönüşüyor.😀

Yeni konular

Geri
Yukarı