Yeni Bir Bilgisayara USB İle Windows 10 Kurma

teknopatik

Kilopat
Daha fazla  
Yeni bir toplama sistem aldım, şuan kargoda haftaya perşembe elime ulaşacak. bir bilgisayarı ilk toplamam olacak bilgisayarı format USB sinide kendim hazırlamak istiyorum.

Pek bilgisayarla haşır neşir birisi olamadığımdan bazen konuşulan kavramları anlayamıyorum.Y ardımcı olursanız sevinirim.

Windows'un sitesinden windows 10 indirmeye başlıyorum- win10 proyu seciyorum- 64 bit -sonra ekrana USB bulunamadı diye bir yazı cıkıyor. Ben bu win10 indirirken USBye indirip sonra rufuls la Recep beyin yaptığını mı yapacağım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir diğer sorum ise windows 10 u bilgisayarımıza indirdik hiç bir USB yada CD ye elimizi sürmeden format atabilir miyiz? Yapılıyorsa nasıl bir işlemden geçireceğiz indirdiğimiz dosyaları. İndirdiğimiz dosyanın adı ne oluyor yani iso olarak mı iniyor onu iso mu yapıyoruz?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    61,9 KB · Görüntüleme: 342
Son düzenleyen: Moderatör:
Direk bilgisayara indir. Daha sonra video yardımcı olacaktır sana. Yine belleğini görmüyorsa başka bir bellek bulup sistemini oluşturabilirsin.

Önce bir Windows 10'u indireceksin. Sonra çalışan 4 veya 8 GB'lik bir usb alacaksın, tak bilgisayara. Bilgisayarımdan sağ tık biçimlendir yap (ingilizceyse format). Daha sonra windows 7 usb download tool indir, rufus da olur ama ben o programa aşinayım sorun çıkarmıyor. Programı aç iso dosyasını göstermeni isteyecek ilerledikçe, .iso dosyasını seç, sonra next next next... Sonra kurulum aşamasına geç. İnan format aşırı kolay bir işlemdir bu işten anlamıyor olman birşey değiştirmiyor :D Yanlış usb'yi biçimlendirme ama sakın... :D

Önce bir Windows 10'u indireceksin. Sonra çalışan 4 veya 8 GB'lik bir usb alacaksın, tak bilgisayara. Bilgisayarımdan sağ tık biçimlendir yap (ingilizceyse format). Daha sonra windows 7 usb download tool indir, rufus da olur ama ben o programa aşinayım sorun çıkarmıyor. Programı aç iso dosyasını göstermeni isteyecek ilerledikçe, .iso dosyasını seç, sonra next next next... Sonra kurulum aşamasına geç. İnan format aşırı kolay bir işlemdir bu işten anlamıyor olman birşey değiştirmiyor :D Yanlış usb'yi biçimlendirme ama sakın... :D

format atabiliyorum kendi çapımda yeni yeni şeylerde öğreniyorum (bugün ayrılmış disk alanı olan 100mb lık kısmın silinmeyeceği gibi) Bir kere öğrensem yeterde, bilmeyene her şey zor. mecbur öğrenmekte durumundayım uzak bir mecra dayım format cd si falan alabileceğim yer yok.Bazen yazıları okurken beynimin arkası karıncalanıyor çok zorluyorum belkide :D
windows un sitesinden indirdiğim dosya iso dosyası mıdır.yoksa onun içinde bir dosya ismi midir

Windows 10 buradan sistemine göre indir. Başka bir bilgisayar için yükleme dosyası oluşturu seç ve masaüstüne iso olarak kaydedilecek. Daha sonra video yardımcı olacak. Nasıl kafan karışıyor anlamıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı