Yeni bir programlama diline geçebileceğimi nasıl anlarım?

womanizer217

Decapat
Daha fazla  
Şu an az çok Python biliyorum. 2 değişken ve bir işlem seçebildiğiniz bir hesap makinesi yaptım. VS Code'da çalıştırıp kullanılabiliyor Windows'ta çalışabilecek hale getirmeyi düşünmedim gerekli olur mu? Onun dışında yapacak bir proje gelmedi aklıma. Ayrıca Arduino ile yapılabilecek projeler de çok ilgimi çekiyor o yüzden de C++'da öğrenmeyi düşündüm. Yeni bir dile geçebileceğimi nasıl anlarım?

Şu an az çok Python biliyorum. 2 değişken ve bir işlem seçebildiğiniz bir hesap makinesi yaptım. VS Code'da çalıştırıp kullanılabiliyor Windows'ta çalışabilecek hale getirmeyi düşünmedim gerekli olur mu? Onun dışında yapacak bir proje gelmedi aklıma. Ayrıca Arduino ile yapılabilecek projeler de çok ilgimi çekiyor o yüzden de C++'da öğrenmeyi düşündüm. Yeni bir dile geçebileceğimi nasıl anlarım?
  1. Arduino C++ değil C [Tam olarak C++ değil].
  2. C ve C++ arasında epey fark var.
  3. Python'da hiç değilse orta seviyeye eriş, üçüncü parti kütüphanelerin mantığını ve kullanışını anla.
  4. Sonra C++ geçersin. DLL kütüphane oluşturma, bellek yönetimi vs.

C ile başlamayı bu yüzden öneriyor çoğu kişi. Sistemi anlamana daha yardımcı olur ve bu soruyu sormanın önüne geçerdi.

Seni tutan bir şey yok, arduino derleyicisinin tam olarak c++ kullanmaması dışında.

Yeni bir dile geçebileceğimi nasıl anlarım?

İstersen öğrenirsin. Dil öğrenmek nedir ki? 2 fonksiyon 3 operatör. Önemli olan mantığı.

3. Python'da hiç değilse orta seviyeye eriş, üçüncü parti kütüphanelerin mantığını ve kullanışını anla.

1-hocam Arduino'nun C++ olmadığını biliyorum C++ tabanlı olduğunu okudum o yüzden bu tarz şeylerde C++ kullanılabileceğini düşündüm.
2-Python'da giriş ve orta seviyelerde yapılabilecek proje fikirleriniz var mı?

C ile başlamayı bu yüzden öneriyor çoğu kişi. Sistemi anlamana daha yardımcı olur ve bu soruyu sormanın önüne geçerdi.

Seni tutan bir şey yok, Arduino derleyicisinin tam olarak C++ kullanmaması dışında.

İstersen öğrenirsin. Dil öğrenmek nedir ki? 2 fonksiyon 3 operatör. Önemli olan mantığı.

Yani sizce C++'dan önce C öğrenmek daha mı mantıklı C'nin daha karmaşık olduğunu okumuştum o yüzden ona yönelmek istemedim.

1-hocam Arduino'nun C++ olmadığını biliyorum C++ tabanlı olduğunu okudum o yüzden bu tarz şeylerde C++ kullanılabileceğini düşündüm.
2-Python'da giriş ve orta seviyelerde yapılabilecek proje fikirleriniz var mı?
Giriş seviyesi olarak argparse ile bir program yapabilirsin. Hesap makinesi gibi.
Örneğin:
HesapMakinesi.py --carp 1 2 Sonucunuz: 2

Orta seviye olarak GUI programlar yapabilirsiniz wxPython ya da Tkinter kullanarak. wxPython zorlar, Tkinter'dan başlamanızı öneririm.

Python kodunuzu exe haline çevirmeyi de öğrenebilirsiniz PyInstaller ile.

Giriş seviyesi olarak argparse ile bir program yapabilirsin. Hesap makinesi gibi.
Örneğin:

Orta seviye olarak GUI programlar yapabilirsiniz wxpython ya da Tkinter kullanarak. Wxpython zorlar, Tkinter'dan başlamanızı öneririm.

Teşekkürler :)

Örneğin:

Orta seviye olarak GUI programlar yapabilirsiniz wxpython ya da Tkinter kullanarak. Wxpython zorlar, Tkinter'dan başlamanızı öneririm.

Python fonksiyonlarının (if, else, elif) gibi ne işe yaradığını yazan bir kitapçık tarzı veya kütüphane tarzı bir site biliyor musunuz?

Teşekkürler :)

Python fonksiyonlarının (if, else, elif) gibi ne işe yaradığını yazan bir kitapçık tarzı veya kütüphane tarzı bir site biliyor musunuz?

C++'ı C'den ayıran en büyük özelliklerden biri zaten nesne yönelimli bir dil olması. Kullanılan veri tipleri de cabası. Arduino C'ye değil C++'a daha yakındır. Ayrıca sınıf yapısı vs. cabası. Bir de C++'a derleniyor.

Nesne olmadan Arduino, Arduino olmaz zira kullandığın modülleri nesne olarak tanımlıyorsun en başlarda. Nasıl C'ye daha yakın veya direkt C denilebilir ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı