Yeni bir şehirde nasıl arkadaş edinilir?

KShieda

Hectopat
Öncelikle birkaç küçük bilgiyle başlayayım, 20 yaşındayım, bulunacağım şehirde bir okul okumayacağım veya işte çalışmayacağım ve genel olarak çekingen biriyim. Hobilerim arasında oyun oynamak, müzik dinlemek ve yeni ilgimi çeken fotoğrafçılık var (Amatör bir şekilde kendi telefonumla deniyorum.). Daha önce bulunmadığım/bilmediğim bir şehirde nasıl arkadaş edinebilirim? Ek bir sorunuz olursa cevaplayabilirim.

Konuşarak edilebilir. Kimse sizi yargılamaz çekindiğniz için konuşmamazlık etmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, hangi şehirdesiniz? Buradan da arkadaş edinebilirsiniz. Abim askere gitmeden önce dh forumunda bulmuştu.

Tekirdağ'dayım.

Konuşarak edilebilir. Kimse sizi yargılamaz çekindiğniz için konuşmamazlık etmeyin.

Çekinmeyi geçtim, akşam dışarı yürümeye vb. çıktığımda herkes gruplar halinde oluyor, bu sebepten dolayı yaklaşamıyorum.

Öncelikle birkaç küçük bilgiyle başlayayım, 20 yaşındayım, bulunacağım şehirde bir okul okumayacağım veya işte çalışmayacağım ve genel olarak çekingen biriyim. Hobilerim arasında oyun oynamak, müzik dinlemek ve yeni ilgimi çeken fotoğrafçılık var (Amatör bir şekilde kendi telefonumla deniyorum.). Daha önce bulunmadığım/bilmediğim bir şehirde nasıl arkadaş edinebilirim? Ek bir sorunuz olursa cevaplayabilirim.

Oyun oynamak hobinse internet kafeden bile arkadaş bulursun.

Tekirdağ'da yapılacak aktivite ya da etkinlik önerisi diye bir konu başlığı açıp Tekirdağ'ın insanları veya orayı görmüş insanlar yazabilir. Bu yazılan yerlere gidip birisiyle konuşarak veya etkinlikten birisiyle arkadaş edinebilirsiniz. Ben Ankara için açmıştım. Forum sayesinde gittiğim yerlerde tesadüfen birisiyle tanıştım. Çekingenliğinizi de yukarıdaki arkadaşın dediği gibi konuşarak yenebilirsiniz. Aklınıza şunu getirin ve karşınızda sizin gibi bir insan olduğunu düşünerek kendinizi rahatlatın. Mesela otobüs durağında hep birileriyle sohbet ederim ya da esnaflarla sohbet ederim. Ben böyle aştım.

Çekingenliğimin ana sebebini reddedilme korkusu olarak görüyorum yoksa konuşamıyorum değil ama denemeye çalışacağım teşekkürler 😅 Başka önerileri olan olursa açığım.

Geri
Yukarı