Yeni Call of Duty oyunun adı Call of Duty: Modern Warfare III olacak!

CoD serisinin en büyük şansı pek rakibinin olmaması. Bir tek BF vardı o da 2042 ile ciddi değer kaybetti oyuncuların gözünde. Rakibi olmayan her şey kötüye gider, FIFA’dan da görüyoruz bunu mesela. Her yıl aynı şey çıkıyor orada da. Adamlar aynı oyunu tekrar tekrar yapıyorlar bir de önceki oyunların neredeyse aynısı oluyor ama satıyor. Ha şunu da söyleyeyim, ben hala sıkılmadan oynayabiliyorum. Çünkü yılda 1-2 tane böyle oyun çıkıyor, süre de kısa olunca sıkmıyor. Online’da az oynayınca sarmıyor.

MW adını kullanarak satış yapmayı düşünmüşler gibi geldi. (EA nasıl FIFA'yı kullanıyorsa o şekil)

Haberde hata var. CoD MW3'ü Infinity ward değil sledgehammer Games(Call of Duty WW2 ve Vanguard'ı yapan ekip) yapacak. Yani ilk defa MW serisini farklı bir firmadan göreceğiz. Hemde 2. dünya savaşı oyunu yapan bir firmadan.

Hocam ortak çalışma olacak. Infinity daha çok tanındığı ve daha çok emek sarf ettiği için onu yazdım.

Hocam ortak çalışma olacak. Infinity daha çok tanındığı ve daha çok emek sarf ettiği için onu yazdım.
Benim kaynağım Sledgehammer Games tarafından diğer Activision firmalarının desteği ile geliştirecek diyor hocam. Call of Duty oyunları hiçbir zaman 1 yılda geliştirilmiyor. Her sene firma değiştiriyor. Mesela:
CoD MW 2019: Infinity Ward
CoD Black Ops Cold War: Treyarch
CoD Vanguard: Sledgehammer Games
CoD MW2: Infinity Ward
Normalde bu sene Treyarch'a dönmesi gerekiyordu fakat onun yerine Sledgehammer'a dönülmüş.

CoD serisinin en büyük şansı pek rakibinin olmaması. Bir tek BF vardı o da 2042 ile ciddi değer kaybetti oyuncuların gözünde. Rakibi olmayan her şey kötüye gider, FIFA’dan da görüyoruz bunu mesela. Her yıl aynı şey çıkıyor orada da. Adamlar aynı oyunu tekrar tekrar yapıyorlar bir de önceki oyunların neredeyse aynısı oluyor ama satıyor. Ha şunu da söyleyeyim, ben hala sıkılmadan oynayabiliyorum. Çünkü yılda 1-2 tane böyle oyun çıkıyor, süre de kısa olunca sıkmıyor. Online’da az oynayınca sarmıyor.
Çok isabetli bir yorum hocam, aslında rakipleri var fakat ne zaman atağa kalksalar cod bir şekilde yolunu buluyor. Mesela Medal of honor birşeyler denedi, battlefiled bad company serisiyle aynı şekilde. Fakat hikaye modlarında başarılı olamadılar ve insanlara bu duyguyu geçiremediler. Daha sonra MoH zaten bıraktı , Battlefield ise tamamen online moda dönüştü. CoD yeni 2019 MW serisiyle Grafik yenilemesine giderek tekrar atağa geçti ama devam oyunları birbirinin kopyası oluyor. Senelerce aynı oyun şeklini sömürdüler bir okadar da bunu sömürecekler gibi duruyor.

FİFA gibi her sene aynı oyun çıkıyor yeter artık. Hala nasıl satılıyor bu oyun anlamıyorum. Hani güzel diyeceğimde güzel de değil. MW 2019 dan sonra bozdular.

Geri
Yukarı