Yeni CF Moto 150 NK mı, 2. el Pulsar NS 200 mü?

aqakern

Decapat
Daha fazla  
Bu 2 motor arasında kaldım. 50k gibi bir bütçem var sizce 0 CF moto almak mi mantikli yoksa 2. el pulsar ns 200 almak mı ya da bu fiyatlara varsa farklı motor öneriniz nelerdir?

Son düzenleme:
NS200 gayet güzel bir alet. Piyasası da CFMOTO'dan hızlıdır. Benim motosiklete başlangıç motorumdu çok da severek kullandım. Hız ve atiklik konusunda yeni başlayan birini memnun eder. Uzun yol da yapabilirsiniz, ben bir günde 500 KM yol gittim yormadı beni.

NS200 gayet güzel bir alet. Piyasası da CFMOTO'dan hızlıdır. Benim motosiklete başlangıç motorumdu çok da severek kullandım. Hız ve atiklik konusunda yeni başlayan birini memnun eder. Uzun yol da yapabilirsiniz, ben bir günde 500 KM yol gittim yormadı beni.
Benimde şuan alacağım motor başlangıç olacak çok anlamıyorum o yuzden 2. El de temiz bulma konusunda tedirginim 150 nk ya itiyor buda beni 200 ns cok hoşuma giti bi sure kullandiktan sonra kuryelik yapmakta istiyorum buda ns 200 le daha rahat gibi duruyor temiz bula bilirsem ns 200 alacağım ama dediğim gibi ne tanidigim bi usta var nede bakip anliyacak bilgim

Benimde şuan alacağım motor başlangıç olacak çok anlamıyorum o yuzden 2. El de temiz bulma konusunda tedirginim 150 nk ya itiyor buda beni 200 ns cok hoşuma giti bi sure kullandiktan sonra kuryelik yapmakta istiyorum buda ns 200 le daha rahat gibi duruyor temiz bula bilirsem ns 200 alacağım ama dediğim gibi ne tanidigim bi usta var nede bakip anliyacak bilgim
İlk motosikletimi aldığımda benim de tanıdığım hiçbir usta yoktu. Motosikletin KM'sine, kullanıcısının hal ve tavırlarına güvenerek aldım. Tabi imkan varsa Kuralkan'ın sitesinden bulunduğun ildeki Bajaj servisinin adresine bakıp oradaki ustaya 200-300 TL vererek kontrol ettirmek çok daha sağlıklı. Ancak söylediğim gibi CFMOTO'dan çok daha mantıklı bir tercih. Hem piyasası hızlı, hem parçası ucuz ve yan sanayisi çok fazla. Motosikleti aldıktan sonra bir sene geçmeden zaten yükseltme ihtiyacı hissedeceksin, bu hissiyat NK 150'de daha erken olur diye düşünüyorum.

İlk motosikletimi aldığımda benim de tanıdığım hiçbir usta yoktu. Motosikletin Km'sine, kullanıcısının hal ve tavırlarına güvenerek aldım. Tabii imkan varsa Kuralkan'ın sitesinden bulunduğun ildeki Bajaj servisinin adresine bakıp oradaki ustaya 200-300 TL vererek kontrol ettirmek çok daha sağlıklı. Ancak söylediğim gibi CFMOTO'dan çok daha mantıklı bir tercih. Hem piyasası hızlı, hem parçası ucuz ve yan sanayisi çok fazla. Motosikleti aldıktan sonra bir sene geçmeden zaten yükseltme ihtiyacı hissedeceksin, bu hissiyat NK 150'de daha erken olur diye düşünüyorum.

Teşekkürler yardım için zaten ns 200'ü daha cok istiyordum sizin sayenizde biraz daha guven geldi.

Bilginiz yoksa motosiklet alırken 2.el de nelere dikkat etmek gerekir konu başlığında bir sürü video mevcut bunları izleyerek ön bilgi edinebilirsiniz.

Aracın başına gittiğinizde ani duygulardan dolayı dikkat edeceğiniz şeyleri unutabilirsiniz bu yüzden neyi kontrol edeceğinizi telefonunuza not olarak madde madde kaydedebilirsiniz.

Aracı kontrol ederken satıcıdan 5-10dk müsade isteyin otursun çayını kahvesini içsin siz o sırada sakin ve yalnız kafayla motora bakmaya başlayın yani satıcı motor hakkında konuşabilir birşeyler anlatabilir kafa karışıklığına sebep olacak konuyu dağıtacak konudan konuya hızlı geçişler yapacak bir tavır sergileyebilir buna izin vermeyin.

Minimum
yanınızda 1 bilgili ve en azından motosiklet hakkında bilgisi yoksa bile otomobil hakkında bilgisi olan birisi olsun. Kesinlikle motordan anlamayan biri olarak kendinizi tanıtmayın mümkünse siz yada yanınızdaki arkadaşınız daha öncesinde motosiklet alıp sattığını beyan etsin ve incelemeler sonrası satıcıyı karşınıza alın gözünüze takılan detayları tek tek sorun neden olduğu konusunda sizi tatmin edecek açıklamalar almaya çalışın eğer vermiyorsa haneye eksi olarak kaydedin ve kendisine yönelteceğiniz sorulardan 5-6 tanesine tatminkar cevap vermediği takdirde o motosikletten uzak durun.

Yeni konular

Geri
Yukarı