Yeni çıkacak RTX 4060 Ti 16 GB alınır mı?

Ayrıca VRAM aşabilirsiniz sadece performans stabil olmaz drop yeme şansınız artar. Aşınca ramden kullanıyor diyorlar ama emin değilim. Yine de sınırı aştığın an crash yemezsin kart zorlanırsa crash verebilir.

8GB olanından bahsediyor arkadaş.
O kısmı fark etmemiştim ama dediğim gibi tak diye crash yemezsiniz. Ha oyun oynanması zorlaşır drop vb şeyler oluşma şansı yüksek ama tık diye crash vermez yani.

Ayrıca VRAM aşabilirsiniz sadece performans stabil olmaz drop yeme şansınız artar. Aşınca RAM'den kullanıyor diyorlar ama emin değilim. Yine de sınırı aştığın an crash yemezsin kart zorlanırsa crash verebilir.

O kısmı fark etmemiştim ama dediğim gibi tak diye crash yemezsiniz. Ha oyun oynanması zorlaşır drop vb şeyler oluşma şansı yüksek ama tık diye crash vermez yani.

Hocam, o kadar para verip oyunu oynarken drop yiyeceksem neden alayım 16 GB? Bekliyorum ben ne zamandır. Siz yanlış anlamışsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, o kadar para verip oyunu oynarken drop yiyeceksem neden alayım 16 GB? Bekliyorum ben ne zamandır. Siz yanlış anlamışsınız.
Hocam DLSS 3, frame generation güzel özellikler ama o fiyata cidden daha iyi kartlar var. Rx 6800 xt gibi.

8 GB zaten ölü versiyon. 16 GB da aynı şekilde. Tek farkı para verip en azından bir şeyler yapılabiliyor olması kartla. 8 GB hiç uzun ömürlü değil 16 olan da öyle bir fiyattan geliyor ki bunun yerine RTX 4070 alsan daha faydalı oluyor. Klasik NVIDIA işte.

8 GB zaten ölü versiyon. 16 GB da aynı şekilde. Tek farkı para verip en azından bir şeyler yapılabiliyor olması kartla. 8 GB hiç uzun ömürlü değil 16 olan da öyle bir fiyattan geliyor ki bunun yerine 4070 alsan daha faydalı oluyor. Klasik NVIDIA işte.

Ne kadarlık bir fiyatla çıkarsa alınabilir sizce? 15000 civarına alınır bence.

1K daha fazla veririm hocam 16k ise iyi bence. Zotac gibi modeller şu an 11k civarı 8 GB için, ASUS 13K civarı o da aynı şekil olur. Bence Zotac 15-16k bandında, ASUS 17-18k olur
Hocam DLSS 3 işe yarıyor dediğim gibi ama kartın RT çekirdeği az. RTX açıp DLSS patlatırım diyorsanız güncel çıkacak oyunlarda çok zor oynarsınız.

15K gibi bir fiyata çıksın ben de alırım. Ama en az 16K.
Ne kadarlık bir fiyatla çıkarsa alınabilir sizce? 15000 civarına alınır bence.
Yok artık beyler. Az daha bütçe katarsanız 6800 XT bulursunuz o paralara. 4060 ti yanından bile geçemez 6800 XT'nin. Bu kartın 2 modeli de sadece para sömürme kartı. Alacaksanız 4070/3080 alın en azından kazık yemeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı