Yeni Çıkan CoD Modern Warfare Neden Alınmamalı?

mavibeyin

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ak Saray
Biraz araştırdım ve kimseden olumu yanıt alamadım oyunu da oynamak istiyorum açıkcası bütün CoD oyunlarını bitirdim, Bazı oyunlarda da tepki almıştı ama bu kadar olmamıştı yasaklanma falan dediler, Artık cart curt oyunlara para veremiyorum onun 350 500 TL verilir mi bu oyuna hem oynamak istiyorum hem de beklentimi karşılamayacak olduğu için paranın yanacağını düşünuyorum. Sizin düşünceleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
CoD seviyorsanız alabilirsiniz ama sizi hikaye olarak ne kadar tatmin eder bilmiyorum. MP için alıyorsanız verdiğiniz paraya değecektir. Yasak konusunda ise yasaklanma gibi bir durumu yok. Her gece bu oyunu sömüren Twitch'çiler var.

Biraz araştırdım ve kimseden olumu yanıt alamadım oyunu da oynamak istiyorum açıkcası bütün CoD oyunlarını bitirdim, Bazı oyunlarda da tepki almıştı ama bu kadar olmamıştı yasaklanma falan dediler, Artık cart curt oyunlara para veremiyorum onun 350 500 TL verilir mi bu oyuna hem oynamak istiyorum hem de beklentimi karşılamayacak olduğu için paranın yanacağını düşünuyorum. Sizin düşünceleriniz nedir?
Açık konuşayım oyunu oynamış biri olarak hikaye kısmını oynamadım fakat MP'de adapte olmak çok zor Map'lar açıkçası hoşuma gitmedi benim. Tercih meselesi Güzel yanları da var tabi ki keyif alıyorsun sonuçta.

Konsol için düşünüyorsanız en uygun fiyat 300₺ civarı. PC için düşünüyorsanız VPN ile 175-190₺ arası fiyatlara Rusya üzerinden alınabiliyor. Ben PC için aldım ve aldığım günden beri oynuyorum. Kesinlikle 4'den sonra oynadığım en düzgün CoD olmuş diyebilirim. Özellikle MP içeriği doyurucu. Silah eklentileri açma, ilerleyiş falan çok keyif verici. Şunu da ekleyeyim oyun crossplatform. Yani konsol ve pc oyuncuları aynı oyunlara girebiliyor. Haliyle konsol oyuncularına da resmi olarak klavye ve mouse desteği verilmiş durumda. Tercih edilebilir. Şimdilik pek olmasada yarın öbürgün mutlaka hileciler oyuna sıçrayacaktır. Crossplatform özelliğini kapatıp klavye ve mouse ile konsoldan temiz temiz oynamak mümkün.

Senaryosu tabiki standart amerikan propagandası. Bu zırvalardan etkilenme ihtimalim var diyorsanız almayabilirsiniz. Ancak kaliteli bir oynanış sunduklarınu da kalkıp inkar etmenin bir anlamı yok. Keyif veriyor.

Multiplayerda da acımasız bir matchmaking sistemi var. Oyunları bağlantı kalitesine göre değil skill seviyesine göre bulduğunu iddia eden bir sistem olduğu için her oyun en az sizin seviyenizde oyuncular bulmaya çalışıyor ve haliyle genelde yüksek pinglere (70-90ms) ve karşı takımın azıcık üstün gelmesi durumunda oyundan çıkan takım arkadaşlarına maruz kalıyorsunuz. Ama yinede dediğim gibi oynattırıyor oyun kendini.

Ayrıca ben hiç yaşamadım fakat çıktığından beri ciddi bir kitle de oyuna girememe, hata vermeden oyundan atma gibi problemler yaşadı. Ya bilgisayarlarındaki yazılımlardan yada güncel olmayan Windows sürümlerinden dolayı olabileceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı