Çözüldü Yeni CPU, GPU, PSU takınca otomatik onarımda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: ASUS B450M-Dragon | AMD Ryzen 5 5500 | Corsair Vengeance 2x8 16GB 3200mHz CL16 | ASUS Dual Series RTX 3050 | Rampage 600W

Ekipman: RAZER Blackwidow V3 Tenkeyless | RAZER Deathadder ESSENTIAL | HyperX Cloud II | Samsung Odyssey G3 27'' 165hz
Meslek
Öğrenci
RAM
Corsair Vengeance 2x8 3200mHz CL16
SSD veya HDD modeli
ssd pioneer 240gb sata
Arkadaşlar bilgisayarima yeni parcalar taktim ve eski parcalar su sekildeydi,
Ryzen3 1200.
RX560.
400watt PSU.

Taktigim yeni parcalar ise su sekilde.
Ryzen 5 5500.
RTX 3050.
600watt PSU.

Ancak yeni parcalari taktiktan sonra sistemi.
Bir turlu acamadim, SSD ve HDD'yi goruyor okuyor ama BIOS'tan sonra otomatik.
Onarim a giriyor. Otomatik onarim asla tamamlanmiyor surekli kendini yeniden baslatiyor. Herhangi bir hata mesaji vesaire almiyorum sadece surekli kendi kendine yeniden başlatıyor. Parcalarda bir sıkıntı yok baska bir bilgisayarin HDD'sini taktigimda sorunsuz calisti. Baska bir SSD taktigimda ise yine loop a giriyor. Ne denediysem cozemedim BIOS falan guncel anakart ASUS A320M-F son surun 6202 BIOS var.

Dosya Ekleri

• IMG_1366.jpeg
    IMG_1366.jpeg
    125,6 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS'a girip boot kısmından Windows kurulum USB'sini ilk sıraya almanız lazım. Ondan boot ettikten sonra temiz kurulum yapacaksınız.

Hocam USB takinca da USB'yi okuyor boot1'e aliyorum aciyor ama res atmaya devam ediyor bilgisayar sadece yeniden başlatıyor kendine. Babamin bilgisayarinin hard diskini taktim calisti icinde LoL vardı LoL bile oynadim. Ama bu SSD ve HDD ile asla calismiyor acmiyor sadece yeniden başlatıyor.

Arkadaşlar sorun çözüldü. Anakart işlemciye yeterli elektriği veremiyor. B450M Dragon anakart aldım sorunsuz çalışıyor teşekkürler.
Temiz kurulum yapmanız lazım. Öbür türlü işiniz biraz zor gibi.

Hocam temiz kurulum ne demek bilmiyorum ama SSD'yi çıkarıp baska bilgisayar uzerinde formatladim ve icine Windows kurdum su an normal sartlarda o SSD'nin takili oldugu bir bilgisayar acildiginda ekrana Windows'un kurulum sekmesinin gelmesi gerekiyor fakat degisen hiçbir şey yok hala kendini yeniden başlatıyor.

İşletim sistemi ne? Ve ayrıca ben en temiz olarak format öneriyorum.

Su an SSD de sadece Windows var. Format denedim ise yaramadi. Diger arkadasa verdigim cevabi okuyabilir misiniz belki bir cozum bulabiliriz.

Hocam temiz kurulum ne demek bilmiyorum ama SSD'yi çıkarıp baska bilgisayar uzerinde formatladim ve icine Windows kurdum su an normal sartlarda o SSD'nin takili oldugu bir bilgisayar acildiginda ekrana Windows'un kurulum sekmesinin gelmesi gerekiyor fakat degisen hiçbir şey yok hala kendini yeniden başlatıyor.

Su an SSD de sadece Windows var. Format denedim ise yaramadi. Diger arkadasa verdigim cevabi okuyabilir misiniz belki bir cozum bulabiliriz.

Hocam sizin direk o bilgisayar üzerinden kurmanız gerekiyor Windows'u.

Hocam sizin direk o bilgisayar üzerinden kurmanız gerekiyor Windows'u.

Hocam hiçbir sekilde kuramiyorum bilgisayari actigimda BIOS disinda herhangi hiçbir seye giremiyorum ne HDD'yi ne de SSD'yi acmiyor sadece "onarima hazirlaniyor" kisminda yukleniyor ve kendini yeniden baslatip duruyor.

Hocam hiçbir sekilde kuramiyorum bilgisayari actigimda BIOS disinda herhangi hiçbir seye giremiyorum ne HDD'yi ne de SSD'yi acmiyor sadece "onarima hazirlaniyor" kisminda yukleniyor ve kendini yeniden baslatip duruyor.

BIOS'a girip boot kısmından Windows kurulum USB'sini ilk sıraya almanız lazım. Ondan boot ettikten sonra temiz kurulum yapacaksınız.

Hocam USB takinca da USB'yi okuyor boot1'e aliyorum aciyor ama res atmaya devam ediyor bilgisayar sadece yeniden başlatıyor kendine. Babamin bilgisayarinin hard diskini taktim calisti icinde LoL vardı LoL bile oynadim. Ama bu SSD ve HDD ile asla calismiyor acmiyor sadece yeniden başlatıyor.

Arkadaşlar sorun çözüldü. Anakart işlemciye yeterli elektriği veremiyor. B450M Dragon anakart aldım sorunsuz çalışıyor teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı