Yeni Crucial 8 GB RAM'den sonra BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO mavi ekran hatası

Gokhan.gknn

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Eczacılık
Ben Crucial 8 GB 2666MHz DDR4 RAM aldım. Diğer RAM'im Kingston 2666MHz 8 GB DDR4 ama Ryzen 7 3750H bir işlemcim olduğu için 2400 MHz hızında kullanabiliyoruz. Laptopun markası Acer Nitro 5 AN515-43. RAM'i taktıktan sonra BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO, SESSION_1_INITIALIZATION mavi ekranlari aldım, sonra RAM'lerin yerlerini değiştirdim. Sistem geri yükleme yaptım, Memtest ile tarama yaptım ve hata bulamadi. Çeşitli şeyler denedim, format atacaktım ama gene yapabileceği için atmadım.
Sonra kendi Kingston RAM'imi taktım bilgisayar, gene açılmıyor, gene Windows açılırken mavi ekran alıyorum. Bu sefer 0xc000021, 0x0000218 hata kodlarını almaya başladım. Ne yapacağım? Aklıma bir şey gelmiyor.

Crucial SODIMM.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Kingston RAM yanına Crucial taktığınız için uyum sorunu olmuş. Kingston yanına Kingston taksanız da olurdu sorun. Olay burada marka/model değil. Bellekler kit olacak. Aynı kutudan çıkacak yani. Yoksa böyle hata alırsınız.
  • Sistem şimdi Kingston RAM ile de açılmıyorsa sorun yok. Pili ve şarjı çıkartın. 5 dk bekleyip geri takın, açılmalı.

@Silinen üye abi şimdi tekrardan denedim şarjı çıkardım pili çıkaramıyorum gömülü olduğu için piyasada kit olarak 8 +8 RAM fazla bulamıyorum eğer bulabilirsem kit olarak alacağım ama neden bilgisayar mavi ekran vermeye başladı format atsam düzelir mi?

Yeni taktığınız RAM'i çıkarttınız mı? Çıkarttığınız halde hala mavi ekran mı veriyor?

Mavi ekran hatalarını internetten arattığımda hepsinde ya RAM ile alakalı olduğu ya da sabit disk hatası olduğunu söylüyordu. En son format attım ve şu an mavi ekran almıyorum. Sabit disk yüzünden mavi ekran hatası alacağım hiç aklıma gelmezdi çünkü sabit disk çok yeni. Eğer sorunum devam ederse minidump dosyalarımı paylaşacağım.
Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı