Yeni Dershane Yönetmeliği Nasıl ?

ÖmerAltıntas

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben bu sene liseye geçtim. Geçen sene gitmedim bu sene gitmeyi düşünüyorum ancak yeni yönetmeliği kavrayamadım. Dershane yerine Meb ücretsiz kurs mu açıcak yoksa dershaneler kapanmayacak devam mı edecek ? Eğitim kurumu denen yer özel mi yoksa Meb`nın mı ? Kısaca anlatırsanız sevinirim.

Geçen sene okulda özel ders veriyorlardı. MEB sanırım dershaneler kapıtılacağından dolayı öğrencilere ek ders verilsin diye düşünmüş. Bedavaydı. Tabi ki derslere göre verilen ek ders sayıları değişiyordu. Mesela Fizik ve Kimya için haftada 4 ek ders veya Matematik için 6 'ydı sanırım. Okuduğun okulda açılan kurslar işte bunlar. Yani ayrı bir eğitim kurumuna gitmiyorsun. Ama çok gelen de olmuyor kurslara. Normal okul kursu diyorlar, bir şey olmaz diyorlar ama hiç yoktan iyidir. En azından bilgilerini ölçüyorsun filan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı