Yeni Diskleri Takmak için SATA Kablosu Mu Almalıyım?

ahmetakina

Hectopat
Yer
Cyprus
Arkadaşlar merhaba,

Benim 2 sorum olacak.
  1. Msi PC MATE Z97 anakartın içinden çıkan küçük speaker kablosunu söylendiği şekilde taktım ama bilgisayarı açıp kapatırken bip sesi gelmiyor. Bu önemli bir şey mi? Çalışıp çalışmadığını nasıl test edebilirim? BIOS'a baktım herhangi bir ayar göremedim.
  2. Bilgisayarımı direk SSD ile aldım ve ilk vatan bilgisayar topladı sonra ben taşımak için bozdum (yurt dışına) sonra yeniden topladım. Kasada bir tane ssd kablosu çıktı. Evdeki HDD'leri kullanmak istemiştim ama şimdi takacak kablo göremedim. Sadece PSU'dan çıkan kablolar var sanırım. Evdeki SSD ve HDD'leri nereye takmalıyım? Ayrı kablo mu almalıyım ve alacaksam hangi kabloları?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart kutusunun içinden daha fazla sata kablosu çıkması gerekir. Ya siz kabloyu kaybettiniz ya da montaj yaparken sizin sadece 1 tane diskiniz var diye size vermemişler.

Anakart kutusunun içinden daha fazla sata kablosu çıkması gerekir. Ya siz kabloyu kaybettiniz ya da montaj yaparken sizin sadece 1 tane diskiniz var diye size vermemişler.

Ben de böyle düşündüm ama ihtimal vermek istemedim. Sonuçta kutudan çıkanlar bana ait. Kaç diskim olursa olsun. Yurt dışında olduğumdan soramam da. Artık bir yerden almak zorundayım. Ben acaba kabloyu tanıyamamış olabilir miyim veya psudan çıkan kablolar benim hard disklere uyumsuz mu anlamında fikrinizi almak istedim.

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı