Yeni dolandırıcılık yöntemine dikkat edin!

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar sarı site üzerinden yeni bir ilan koydum ve birkaç dakika içinde 3 adet böyle mesaj aldım. Sizden güya Param Güvende ile ürün satın alabilmek için mail'inizi istiyorlar. Kesinlikle böyle şeylere itibar etmeyin link atıp ya hesabınızı ya başka bilgilerinizi ele geçirmeye çalışacaklar haberi olmayan arkadaşlar bilgilensin diye paylaşmak istedim. Numaralar Türk numarası nereden buldular bilmiyorum ama güvenmeyin.

Dosya Ekleri

• InkedScreenshot_20230307_180844_sahibindencom.jpg
    InkedScreenshot_20230307_180844_sahibindencom.jpg
    100,1 KB · Görüntüleme: 132
Çoktandır var. Uyardığınız iyi oldu. Bana da gelmişti böyle bir mesaj. İlgilenmedim.
@sonfindikkiran disslike atan bu dolandırıcılığı yapıyor sanırım.
Uyanık biri bunu her türlü anlar. E- maile ne gerek var Param Güvende ile satın al butonu var zaten? :D
Eposta yazma şeklinde bile hayır yok zaten :D
Muhtemelen bizde inanıp linklerine tıklasak bizim e-postamız ile de başkalarını dolandırmaya çalışacaklarıdı.

aynı olay bugun benım hesbaımdan 20 d da 40 50 kısıye msj atılarak yaıplmıs nasıl yaptılar bılmıyorum sıstemde sadec ebenım gırdıgım tle ve pc gorunuyor ama pc de benım gırdıgım saat tel den gırdıgımdede gırıs yaptıgım saat gorunuyor yanı baska makıne kullanılmamıs bunun nasıl oldugunu sahıbınden acıklayamıyor bayadır var denılmıs ama ozllıkle ocak ayından berı yukselmıs sıkayetler benım hesabımdan benım haberım olmadan bu kadar kısa surede bu kadar farklı ılana nasıl atılmıs msjlar anlamıs degılım aynı sekılde spama dusmemıs sahıbınden sıtesınde hesap hem tel hem kımlık onaylı oldugu zaman bu ıs buyuk bır olaya donusebılır ve ınsanı ugrastırır. umarım nasıl yapıldıgını bulurlar normal ve ole yuzeysel bır olay degıl bu

E-postayı o şekilde yazmasının sebebi büyük ihtimalle yasaklı bir kelime olması. Örneğin takas seçeneğini hayır olarak işaretlerseniz karşı taraf size takas kelimesini kullanamıyor. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı