Yeni Dolandırıcılık Yöntemine Dikkat!

12 saatten az çalışıp 1000TL'den fazla kazanılabilen meslekler de var elbet ancak emin ol istemezsin :)
İçerisinde bulunduğumuz dünya düzeninde, düzeltiyorum Türkiye düzeninde, asgari ücretle çalışacak işçilerin yerini de yavaştan yavaştan Suriyeliler doldurmaya başladığı için insanlar daha bir kolay başvuruyor dolandırıcılık yöntemlerine.

Sokakta bu kadar torba tutan genç varsa bunun bir sebebi var. Ortak sorun hep aynı.
Yinede refah seviyesi ne kadar yüksek olursa olsun dolandırıcılar hep var olmaya devam edecek.
Yalnızca tek seferde kaldırdıkları miktar fazlalaşır hepsi bu :)
Şunun mantığını hala çözemiyorum.. Gelişmekte, hatta yeri geldiğinde gelişmiş ülkeler (?) sınıfında olan bir ülkeyiz.. Ama nedense hala "ayak işleri" yapma peşindeyiz.. Gelişmekte olan bir ülkenin vatandaşı olarak bizlere düşen kendimizi geliştirmek ve "basit işler" yerine, önemli işlere odaklanmalı, ona göre meslek edinmeliyiz.. Ama bizimkiler hala paspas atacak iş aramakta.. İlk emir ve ilk ayet bile "Oku!" derken bizler halen boş beleş yaşıyoruz.. Burada staj görmek için "basit işlere" yönelenleri veya gerçekten muhtaç olup da asıl mesleği dışında "basit işler" yapanları kesinlikle ayrı tutuyorum.. Onlar bir nevi mecburiyetten ötürü bu işlerde çalışmakta.. Benim sitemim, bu iki grupta da olmayıp böyle işleri kendilerine reva gören, meslek olarak edinen kişilere.
Şunu da reddetmiyorum. Hükümet olarak bu tip okuyup da meslek edinenlere yeterli destek verilmiyor. Farkındayım.. Ama bu tipler de çoğu zaman tıpkı şuradakiler gibi oluyor maalesef. #Link1 Sonra da destek bekliyorlar umarsızca..
Konuyu olduça farklı bir yere çektim, farkındayım. Kusura bakmayın.. Ama dayanamıyorum milletimizin halen böyle işler yapma peşinde olmasına. Ülkece gelişmeye ihtiyacımız var ve bu sadece hükümetleri iyileştirmekle olmuyor. Bu biraz da kendimizle alakalı bir durum. Bakın şunu da reddetmiyorum. Güzel bir eğitim sistemimiz yok. Ama berbat bir eğitim sistemine de sahip değiliz. Suçu başkasına atıp, kendimizi düze çıkarmaya çalışıyoruz. Bu doğru bir yaklaşım değil.. İstekli bir şekilde eğitime odaklansak zaten gerekli verimi alırız. Ama bizim böyle bir isteğimiz de yok maalesef..
Ben yazdıkça uzayacak galiba.. @BilgisayarKurdu kusura bakma. Biraz tepkisel oldu ama dediğim konu hakkında içimi dökmek istedim.. (y) :)

Ayrıca bu dolandırıcılık yöntemi de gayet özgün bir şeymiş :D Tebrik etmek lazım kendilerini.. :p

Son düzenleme:
@Selim C. Hocam, Amerikanın şemsiyesi altında gelişen bir eğitim sistemimiz var maalesef. Bu ülkeyi kalkındırmak istiyorsak en başta milli bir eğitim sistemine geçmemiz ve gençlerin hedeflerine doğru yönlendirilmesi gerekiyor.
Amerikanın şemsiyesi altında dememin nedeni Türkiye ile ABD arasında 27 Aralık 1949'da yapılan Fulbright antlaşmasıdır. Araştırmanızı öneriyorum.

Şunun mantığını hala çözemiyorum.. Gelişmekte, hatta yeri geldiğinde gelişmiş ülkeler (?) sınıfında olan bir ülkeyiz.. Ama nedense hala "ayak işleri" yapma peşindeyiz.. Gelişmekte olan bir ülkenin vatandaşı olarak bizlere düşen kendimizi geliştirmek ve "basit işler" yerine, önemli işlere odaklanmalı, ona göre meslek edinmeliyiz.. Ama bizimkiler hala paspas atacak iş aramakta.. İlk emir ve ilk ayet bile "Oku!" derken bizler halen boş beleş yaşıyoruz.. Burada staj görmek için "basit işlere" yönelenleri veya gerçekten muhtaç olup da asıl mesleği dışında "basit işler" yapanları kesinlikle ayrı tutuyorum.. Onlar bir nevi mecburiyetten ötürü bu işlerde çalışmakta.. Benim sitemim, bu iki grupta da olmayıp böyle işleri kendilerine reva gören, meslek olarak edinen kişilere.
Şunu da reddetmiyorum. Hükümet olarak bu tip okuyup da meslek edinenlere yeterli destek verilmiyor. Farkındayım.. Ama bu tipler de çoğu zaman tıpkı şuradakiler gibi oluyor maalesef. #Link1 Sonra da destek bekliyorlar umarsızca..
Konuyu olduça farklı bir yere çektim, farkındayım. Kusura bakmayın.. Ama dayanamıyorum milletimizin halen böyle işler yapma peşinde olmasına. Ülkece gelişmeye ihtiyacımız var ve bu sadece hükümetleri iyileştirmekle olmuyor. Bu biraz da kendimizle alakalı bir durum. Bakın şunu da reddetmiyorum. Güzel bir eğitim sistemimiz yok. Ama berbat bir eğitim sistemine de sahip değiliz. Suçu başkasına atıp, kendimizi düze çıkarmaya çalışıyoruz. Bu doğru bir yaklaşım değil.. İstekli bir şekilde eğitime odaklansak zaten gerekli verimi alırız. Ama bizim böyle bir isteğimiz de yok maalesef..
Ben yazdıkça uzayacak galiba.. @BilgisayarKurdu kusura bakma. Biraz tepkisel oldu ama dediğim konu hakkında içimi dökmek istedim.. (y) :)

Ayrıca bu dolandırıcılık yöntemi de gayet özgün bir şeymiş :D Tebrik etmek lazım kendilerini.. :p

Eğer ülkemiz gelişmiş ise bizde pay istiyoruz.:) Mesela asgari ücret ile çalışacak yer bulamamak istemiyoruz. Mesela para aldığımız için, stressle dolu iş hayatı istemiyoruz. Demek ki bu kadar asgari ücret ile çalışacak yer arayıp bulamayan insanlarla dolu bir ülke nasıl gelişmiş oluyormuş bu da muamma.

Son düzenleme:

Düşündüğün hiçbir şey için kusura bakmam dilediğin gibi yazabilirsin :) Dilediğin gibi eleştirebilirsin :)

Ama her geçen gün vatandaşın tepesine yeni vergilerin bindirildiği, vatandaşın alacağı nefese bile göz diken bir yönetim varken biz biraz zor dikeriz gözümüzü o bahsettiğin büyük - basit olmayan işlere.
Milletin alım gücü yok, kazandığı para ile bir şey satın alamıyor farkında mısın?
Hala daha sorunu halkta arıyorsanız büyük sıkıntı var demektir.
Tepedekilerin altında ezilmekte olan bir halk var, sesini çıkartmayan bir çoğunluk da var.

Ülkemin gelişmesi benim gram umurumda değil halk ezilecekse eğer. Varsın ülkem küçülsün ama halk refah içerisinde yaşasın.
Halkın refah içerisinde yaşamadığı bir ülke bırak gelişmiş ülke statüsünü gelişmekte ülke statüsünü bile hak etmez benim gözümde.
Sen önce o ülkendeki vatandaşın cebini doyuracaksın daha sonra devletin malını dilediği gibi kullanan insanlara bir ayar çekeceksin.
Bugün memurların - milletvekillerinin - ülkenin başındaki spor adamlarının aldıkları maaşlar ortada.
Millet küçük düşünüp kapağı devlete atmanın peşindeyse, götünü devlete dayamanın peşindeyse de başımızdakilerin yönetememesinden kaynaklıdır.
Devletin silah - helikopter - asfalt yapmasıyla bitmiyor o işler. Sen kaç kuruşa kiralık ev buluyorsun, arabana kaç kuruş vergi ödüyorsun kaç kuruş ceza ödüyorsun elektrik faturan ne kadar geliyor ve % kaçı vergi, kaç kuruşluk benzinin litresine 4TL veriyorsan önce bir buna bak derim. Ay sonu aldığın maaş ile evine kaç kilo et sokabiliyorsun buna bak derim.

Sen de kusura bakma :D Ama milletin tepesine basarak ebem de yükselir. Yiyorsa milleti yücelterek yükselsinler de görelim bir taraflarını.
Ama yok pardon bizim ülkemiz o kadar gelişmiş ki bizim kazandığımız bize yetmezken bilmem kaç milyon suriyeliyi ülkeye sokuyoruz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı