Sahibinden ilanı dolandırıcılık mı?

Büyük ihtimal kaçak telefon satan bir işletme
İtibar etmeyin işaretlediğin yerdeki şeyleri yazacak adam orijinal mal vermez.
Birçok tutarsızlık mevcut
Orijinal kutu? Cihazın kendisi zaten normalde orijinal kutu ile geliyor neyin orijinal kutusu.
Orijinal şarj? Günümüzde son model telefonlarda şarj aleti çıkmıyor ayrıca satın alınması gerekiyor orijinal şarj aleti fiyatları da bir hayli pahalı kimse kimseye vermez bedavaya.
Orijinal kılıf? Orijinal kılıf da bir o kadar pahalı Samsung'un kendi kılıfları var 500 TL bandından başlıyor yine kimse bedavaya vermez.
Kayıt ücreti bize ait? 20 bin TL'yi babasının hayrına mı veriyor
Kısaca uzak durun.

Pentrall

Decapat
Daha fazla  
Geçenlerde Sahibinden'de bir ilan gördüm.
İlanın açıklamasında şu yazıyordu...
Telefon bakıyordum ikinci el...

Öncelik içinize sinmesi!
Almanız önemli değil buyurun gelin bir çayımızı için. Firma olarak dikkat ettiğimiz en önemli şey siz değerli alıcılara en uygun fiyata orijinal cihazları ulaştırmak. En önemli şey müşteri memnuniyetidir. Firmamızdan aldığınız her cihaz için yanında orijinal şarj orijinal kılıf kutu ve kayıt ücretleri bize aittir. Cihazlarımız orijinal global olup her türlü güncellemeyi almaktadır. Bizden aldığınıza dair kaşeli imzalı kağıt vermekteyiz. Tüm cihazlarımızın 6 ay donanımsal ömür boyu IMEI yazılım garantisi mevcuttur... takas seçenekleri mevcuttur. Detaylı bilgi için yazınız.

Bu işaretlediğim yer doğru mu yanlış mı? Bu yeni bir dolandırıcılık yöntemi mi?
Ömür boyu IMEI nasıl oluyor?
Bana bir kişi yardım etsin!

Ne bu hocam?

Niye güldünüz 6 ay veriyor sonra ömür boyu mu oluyor ben anlayamadım.

Orijinal kutu? Cihazın kendisi zaten normalde orijinal kutu ile geliyor neyin orijinal kutusu.
Orijinal şarj? Günümüzde son model telefonlarda şarj aleti çıkmıyor ayrıca satın alınması gerekiyor orijinal şarj aleti fiyatları da bir hayli pahalı kimse kimseye vermez bedavaya.
Orijinal kılıf? Orijinal kılıf da bir o kadar pahalı Samsung'un kendi kılıfları var 500 TL bandından başlıyor yine kimse bedavaya vermez.
Kısaca uzak durun.
Dostum herkes dalga geçti ama sen sorumu cidden yanıtladın. Biraz geç oldu ama teşekkür ederim. ❣️

Kısaca uzak durun.
Kaçak telefon olduğunu bilmiyordum iyi ki vaz geçtik. Kimsede kaçak telefon satıyoruz demiyor. Kaçak telefon şu mu şimdi?:Adamlar daha önce yurtdışından almışlar ama kalan mal galiba çok satmamış onu alıyorlar çok uygun bir fiyata. Sonra bize Türkiye'de satmaya çalışıyorlar. Birde diyorlar ki ben 6 ay sonra gelecekmişim. IMEI işlemleri halledilecekmiş. Her gittiğim firma aynı şeyi söyledi. Ama bir firma yine aynı şeyi yapıyor dedi ki"Telefonun IMEI'sini değiştiriyoruz seninkini yazıyoruz oluyor." Bitiyor falan bu nasıl bir şey? (Adamın ağızından laf alamadık da Anlayamadım bende. :D) Vallah, o biraz güvenilir gibi geldi ama kaçak telefon nasıl sıkıntı çıkarır?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı