Yeni Ehliyet Alan Birinin Araç Kiralaması

Ethereum

Kilopat
Makaleler
1
Yer
localhost
Herkese iyi Forumlar. Ehliyetimi 1 hafta önce aldım. Şuan 19'dan gün aldım. Arkadaşımla il dışına çıkmamız hem de biraz trafiğe çıkmak için araç kiralamak istiyorum. Çoğu yerler ehliyet 1 yaşında olmadığı için ve yaştan dolayı araç vermiyor. Ben bi arkadaş yardımı ile yerel galeriden 3 günlük kiralamaya karar verdim, sizce doğru bir karar mı yaptım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merdiven altı yerler hariç hiçbir kurumsal yer size araç vermez. Size araç verecek olan yerler de en ufak olayda sizden güzelce parasını alır, hem de fazlasıyla. Rezil olduğunuz ve cebinizin hafifliğiyle kalırsınız ortada. Hatta araçta sizden kaynaklı bir hasar olmasa bile size yıkabilirler.

Sonuçta ehliyet var hocam. Yeni ehliyet alan araç süremez diye bir kural yok. Sadece dikkatli olun. Sıkıntı yok.

Merdiven altı yerler hariç hiçbir kurumsal yer size araç vermez. Size araç verecek olan yerler de en ufak olayda sizden güzelce parasını alır, hem de fazlasıyla. Rezil olduğunuz ve cebinizin hafifliğiyle kalırsınız ortada. Hatta araçta sizden kaynaklı bir hasar olmasa bile size yıkabilirler.

Trafik sigortası? Kasko? Eğer bunlar yoksa da zaten kiralayan (Rent a car sahibini) adamı yıkarlar, yani yıkarlar demiyorum, YIKARLAR.

@srcn90 O araçlar resmî olarak kiralık olmaz bir kere. Sigorta veya kasko ile de araca hasar kaydı oluşturmak istemezler ki onlar bireyseldir. O araçlar herhangi bir merdiven altına işletilsin diye verilir. Ekmeği yenilene kadar yasa dışı işletilir. Bir olay olması durumunda açık senetler devreye girer ve kiralayan kişi sanayi masrafını öder. Araçların kendine hayrı kalmayınca da hasar kayıtsız ve sahibinden orijinal 60.000 km’de diye tekrar satışa çıkar.

Kurumsal bir firma ile merdiven altının farkı budur. Kurumsal bir firmada kaza da yapsanız tutanağı tutarsınız biter. Sağlam araca biner yine kiranız bitene kadar başka araçla işinizi görürsünüz. Sigorta ve kasko o tür kiralama firmalarında işe yarar.

Adamlar isteyebilir. Fakat ehliyeti olan adam neden araç sürmesin? O zaman vermesinler ehliyet. Ehliyetim varsa araç sürebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı