Yeni ekran kartı aldıktan sonra format gerekli mi?

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Yeni aldığım ekran kartımda hiç anlamadığım bir yavaşlama oluyor. Tamamen rastgele oluyor, bazen olmazken bazen oluyor anlayamıyorum.
Ekran kartını aldığımız yere gidip baktırdık, test falan yaptı program kurup. Kartta bir sorun gözükmedi.
Format atmanın belki düzeltebileceğini söyledi. Uzun süre eski ekran kartımla çalıştığından böyle olabileceğini falan söyledi.

Ve evet, eski Driver'ı silip yenisini yükledim. Ona rağmen bunu dedi.
Fakat internette nereye bakarsam bakayım, herkes ekran kartından sonra formata gerek yok diyor.
Bu durumda ne yapmam lazım?

Yine de format atmayı düşünmüyor değilim, bayağı oldu yapmayalı ama uğraştırıcı biraz.

Yeni aldığım ekran kartımda hiç anlamadığım bir yavaşlama oluyor. Tamamen rastgele oluyor, bazen olmazken bazen oluyor anlayamıyorum.
Ekran kartını aldığımız yere gidip baktırdık, test falan yaptı program kurup. Kartta bir sorun gözükmedi.
Format atmanın belki düzeltebileceğini söyledi. Uzun süre eski ekran kartımla çalıştığından böyle olabileceğini falan söyledi.

Ve evet, eski Driver'ı silip yenisini yükledim. Ona rağmen bunu dedi.
Fakat internette nereye bakarsam bakayım, herkes ekran kartından sonra formata gerek yok diyor.
Bu durumda ne yapmam lazım?

Yine de format atmayı düşünmüyor değilim, bayağı oldu yapmayalı ama uğraştırıcı biraz.

Önceden kullandığın ekran karti ile sonra ki ekran kartı yazılımsal fark varsa örnek arkadaşın dediği gibi olabiliyor. Ama her türlü parça değişiminden sonra ben format öneriyorum. Özellikle işlemci ve ekran kartı gibi. RAM vs için gerek yok.

NVIDIA'dan NVIDIA'ya idi, ama yine de böyle bir sorun yaşıyorum.
Eskisi GTX 1050 Ti, yenisi RTX 3060. Aralarında çok fark var diye mi diyeceğim ama sanmıyorum.

Bilgisayarını güvenli modda başlat DDU ile sürücüyü sil, PC'yi yeniden başlat kur sürücüyü. Kurarken interneti kapat Microsoft boş boş Update yapmasın.

Geri
Yukarı