Çözüldü Yeni ekran kartı takıldığında görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

luther26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Rog Strix B550-F Gaming Asus Dual RTX 3060 Ti Ryzen 5 5600 GEIL 2x8 GB 3000 MHz Ram Corsair Spec Delta 550W Kasa KC3000 2 TB Kioxia G2 1 TB Samsung 860 Evo 500 GB WD Blue 500 GB ID Cooling SE-224-XT
DDU ile eski kartı kaldırdım işlem bitince kapattım. Yeni kartı taktım ama görüntü gelmiyor. Anakart B450M S2H.

merhaba. bir arkadaşımdan ikinci el ekran kartı aldım. taktığımda her şey çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor. bütün yorumları okudum sanıyorum her şeyi denedim.
-Anakarta kabloyu bağlayıp denedim.
-Ramleri sök tak yaptım.
-Statik elektrik varsa diye komple söktüm taktım vs.
-ekran hiç gelmiyor yoksa biosa girip flashı tanıtıp format atıcam.yeni kurulumda belki hallolur diye.o da olmuyo.
Sadece monitörün ışığı yanıp sönüyor.no signal falan.

sistem
-Msi x570 gaming edge wifi
-ryzen 9 5900x
-8*4 32gb 3200 ram
-750 watt psu
-görüntü veren eski ekran kartı asus rog strix 2070
-görüntü vermeyen yeni ekran kartı msi gaming x trio 2080 ti

Not: pc açıldığında anakarttaki vga ledi sabit kırmızı yanıyor.Ekran kartı çalışıyor biliyorum ancak benim sistem de engelleyen bir şey mi var anlamadım.biosu da güncelledim.ekran kartı dpi kablo ile bağlıyorum.hdmi de denedim.vga girişleri olmadığı için onu deneyemedim

bir tek başka pc de denemedim

merhaba. bir arkadaşımdan ikinci el ekran kartı aldım. taktığımda her şey çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor. bütün yorumları okudum sanıyorum her şeyi denedim.
-Ramleri sök tak yaptım.
-ekran hiç gelmiyor yoksa biosa girip flashı tanıtıp format atıcam.yeni kurulumda belki hallolur diye.o da olmuyo.
Sadece monitörün ışığı yanıp sönüyor.no signal falan.

sistem
-Msi x570 gaming edge wifi
-ryzen 9 5900x
-8*4 32gb 3200 ram
-750 watt psu
-görüntü veren eski ekran kartı asus rog strix 2070
-görüntü vermeyen yeni ekran kartı msi gaming x trio 2080 ti

Not: pc açıldığında anakarttaki vga ledi sabit kırmızı yanıyor.Ekran kartı çalışıyor biliyorum ancak benim sistem de engelleyen bir şey mi var anlamadım.biosu da güncelledim.ekran kartı dpi kablo ile bağlıyorum.hdmi de denedim.vga girişleri olmadığı için onu deneyemedim

bir tek başka pc de denemedim
sorun başka birşey çıktı. çözüldü

Son düzenleme:
Merhaba. Bir arkadaşımdan ikinci el ekran kartı aldım. Taktığımda her şey çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor. Bütün yorumları okudum sanıyorum her şeyi denedim.
-RAM'leri sök tak yaptım.
-ekran hiç gelmiyor yoksa BIOS'a girip flashı tanıtıp format atacağım. Yeni kurulumda belki hallolur diye. O da olmuyor.
Sadece monitörün ışığı yanıp sönüyor. no signal falan.

Sistem.
-MSI X570 Gaming Edge Wi-Fi
-Ryzen 9 5900X.
-8*4 32 GB 3200 RAM.
-750 watt PSU.
-Görüntü veren eski ekran kartı ASUS ROG STRIX 2070.
-Görüntü vermeyen yeni ekran kartı MSI Gaming X Trio 2080 Ti.

Not: PC açıldığında anakarttaki VGA LED'i sabit kırmızı yanıyor. Ekran kartı çalışıyor biliyorum ancak benim sistem de engelleyen bir şey mi var anlamadım. BIOS'u da güncelledim. Ekran kartı DPI kablo ile bağlıyorum. HDMI de denedim. VGA girişleri olmadığı için onu deneyemedim.

Bir tek başka PC de denemedim.

Sorun başka bir şey çıktı. Çözüldü.

Hocam sorun neymiş? Bende bu duruma benzer yaşıyorum.

Geri
Yukarı