Yeni evlenenler, mutlu musunuz?

Daha fazla  
Instagram Reels çift videoları oldu. Özendiğim çiftler var. Yeni evlenip çocuksuz gezme dolaşma, şehir-şehir gezmek eğlenceli geliyor. Hayatımda 1 sevgilim olmuş 1 haftalık ve yaş 20. Sevgili-flört işlerine girmeden evlenip ilk birkaç sene çocuk istemediğimi belirtip, 2-3 sene eşle gezme dolaşma fikri geliyor. Aileden ayrı kalıyorum, ev yemeği gibisi yokmuş. Ev yemeği yemek, birine sarılarak uyumak ve her sabah sevdiğinin gözlerine bakarak uyanmak, görmek nasıldır? Yeni evlenenler mutlu mu? Hayatınız nasıl geçiyor?

Birini tanımadan direkt evlenip nasıl instagram çiftleri gibi sevgi dolu olacaksın anlamadım. Bence sen yemek yapmayı öğrensen daha mutlu olursun.

Ben değilim ama çevremde gördüğüm kadarı ile söylüyorum. Senle benzer düşüncesi olanlar var. Ortalama 10 çift gözlemi diyelim. Bir de kendi yorumumu katacağım.

Her şey en başta lay lay lom gibi oluyor. Şuraya gideriz şunu yaparız gibisinden. Bir süre yapıyorlar. Yorucu olduğundan geri dönüş yapıyorlar. Zaten hepsi işinde gücünde insanlar. İşe vakit ayırınca gezmeye vakit olmuyor. Biraz zaman sonra aile büyükleri başta olmak üzre, akrabalar, çevredeki tanıdıklar vs. niye çocuk yapmıyorsunuz baskısı oluyor. Siz istemediğinizi söyleseniz de sanki sende veya eşinde bir sorun varmış gibi davranmaya başlıyor. Bu durumdan sonra kişiler o hayal ettiklerini yapamadıkları için mutlulukların yerini tartışmalar, kavgalar alıyor. Bunun şiddeti arttıkça artıyor. En son boşanmaya kadar gidiyor ve kısa oluyor.

Kendi yorumum ise; sosyal medyada gördüklenize inanmayın. Orada güzel şeyleri gösteriyorlar evet ama arkasını bilmiyoruz.
Ek olarak bu devirde de hayalini kurduğun gibi birini bulmak zor. Olsa bile sana ve sevgisine sadık kalacağı şüpheli. Elbette bazı şeyleri özlemini hissedebilir, isteyebilirsin. Ama işte hayalini kurduğun gibi bir evlilik hayatın olmaz. 22 yaşında biriyim ve bu zamana kadar 1 sevgilim bile olmadı.

Kısaca benim görüşüm; Uzak dursun benden devrin aşkları, gerekirse ben yalnız da yaşlanırım.

Ben değilim ama çevremde gördüğüm kadarı ile söylüyorum. Senle benzer düşüncesi olanlar var. Ortalama 10 çift gözlemi diyelim. Bir de kendi yorumumu katacağım.

Her şey en başta lay lay lom gibi oluyor. Şuraya gideriz şunu yaparız gibisinden. Bir süre yapıyorlar. Yorucu olduğundan geri dönüş yapıyorlar. Zaten hepsi işinde gücünde insanlar. İşe vakit ayırınca gezmeye vakit olmuyor. Biraz zaman sonra aile büyükleri başta olmak üzere, akrabalar, çevredeki tanıdıklar vs. niye çocuk yapmıyorsunuz baskısı oluyor. Siz istemediğinizi söyleseniz de sanki sende veya eşinde bir sorun varmış gibi davranmaya başlıyor. Bu durumdan sonra kişiler o hayal ettiklerini yapamadıkları için mutlulukların yerini tartışmalar, kavgalar alıyor. Bunun şiddeti arttıkça artıyor. En son boşanmaya kadar gidiyor ve kısa oluyor.

Kendi yorumum ise; sosyal medyada gördüklenize inanmayın. Orada güzel şeyleri gösteriyorlar evet ama arkasını bilmiyoruz.
Ek olarak bu devirde de hayalini kurduğun gibi birini bulmak zor. Olsa bile sana ve sevgisine sadık kalacağı şüpheli. Elbette bazı şeyleri özlemini hissedebilir, isteyebilirsin. Ama işte hayalini kurduğun gibi bir evlilik hayatın olmaz. 22 yaşında biriyim ve bu zamana kadar 1 sevgilim bile olmadı.

Kısaca benim görüşüm; Uzak dursun benden devrin aşkları, gerekirse ben yalnız da yaşlanırım.

22 yaş, sevgili 0 nasıl vakit geçiriyorsun? Neyle meşgul oluyorsun? Sevglil-eş yokluğunda değilim, arkadaş çevrem yok. Dışarı çıktığımda kafede tek oturan ben olunca, çiftleri gördüğümde depresifleşiyorum. Nasıl avutuyorsun kendini?

22 yaş, sevgili 0 nasıl vakit geçiriyorsun? Neyle meşgul oluyorsun? Sevglil-eş yokluğunda değilim, arkadaş çevrem yok. Dışarı çıktığımda kafede tek oturan ben olunca, çiftleri gördüğümde depresifleşiyorum. Nasıl avutuyorsun kendini?
Benim de arkadaşım yok tüm gün evdeyim. Ek olarak kafam sevgilim olmaması konusunda çok rahat. Neyle vakit geçirdiğim konusuna gelirsek; kendi gelişimim için çalışıyorum. Zaten elinde bir uğraş varsa vakit geçer. Ama senin için farklı olabilir.

Geri
Yukarı