Yeni format atılan PC'de Malwarebytes sürekli virüs buluyor

fatih murdock

Kilopat
Daha fazla  
Laptopa bir saat önce format attım ve daha bir şey kurmadım. Sadece Chrome indirdim ve eski Chrome verilerini geri yükledim.
Ancak Malwarebytes ile tarattığımda bu virüsleri buluyor ve siliyorum ama her PC'yi yeniden başlattığımda tekrar buluyor. Nedir bunlar?

Ekran görüntüsü 2024-02-11 140014.png

Hocam web data diyor muhtemelen Chrome da önceki veriler olabilir. Chromu komple silip virüs taramasını birkaç defa PC'yi resetleyerek dener misiniz?

Hocam web data diyor muhtemelen Chrome da önceki veriler olabilir. Chromu komple silip virüs taramasını birkaç defa PC'yi resetleyerek dener misiniz?
Hocam 2 kere denedim. 1 saat öncede böyleydi sürekli virüs veriyordu.
Chrome verileri de olabilir. Silip tekrar deneyeyim ama chrome kaynaklı olma ihtimali var mı ?

Hocam 2 kere denedim. 1 saat önce de böyleydi sürekli virüs veriyordu.
Chrome verileri de olabilir. Silip tekrar deneyeyim ama Chrome kaynaklı olma ihtimali var mı?

En üstteki iki virüste web kaynaklı diyor muhtemelen Chrome kaynaklı eger baska tarayıcıdan veri indirmediyseniz tabii. Aşağıdakileri bilmiyorum yerlerine bakın az çok bir tahmin yürütebilirsiniz neden kaynaklı olabileceğini.

En üstteki iki virüste web kaynaklı diyor muhtemelen Chrome kaynaklı eger baska tarayıcıdan veri indirmediyseniz tabii. Aşağıdakileri bilmiyorum yerlerine bakın az çok bir tahmin yürütebilirsiniz neden kaynaklı olabileceğini.
Daha sadece Chrome indirdim Microsoft edge üzerinden. Chrome den bile bir şey indirmedim. Anlayamadım bende ikidir böyle.

Daha sadece Chrome indirdim Microsoft Edge üzerinden. Chrome'dan bile bir şey indirmedim. Anlayamadım bende ikidir böyle.

Dediğim üzere chromu komple verilerle silin ve tekrar virüs araması yapın virüsleri silin sistemi baştan başlatıp virüs taramayı tekrar deneyin. Hepsi gider mi bilemem ama bir kısmının gideceğini düşünüyorum.

Dediğim üzere chromu komple verilerle silin ve tekrar virüs araması yapın virüsleri silin sistemi baştan başlatıp virüs taramayı tekrar deneyin. Hepsi gider mi bilemem ama bir kısmının gideceğini düşünüyorum.
Hocam chrome verilerini siliyorum ardınan pcyi aç kapa yapıyorum tekrar tarıyorum yine aynı virüsleri buluyor. Teker teker konumlarına gittim ve hepsi appdata local chrome user data da lar. Bunları tek tek virüs totale attım ama hiçbirinde virüs bulmadı.

Bunun yanında hitmanpro yu da kullandım. O da bazı chrome ile ilgili şeyler buldu. Onda da siliyorum pc aç kapa yapınca geri geliyor. Chrome kaldırınca uyarı vermiyor. Şimdi napayım ben ?
1.png

Hocam Opera GX kullansanız ya? Daha avantajlı hem. Çok daha gelişmiş özelliği var.

Yeni konular

Geri
Yukarı