Yeni formatlanmış bilgisayarda mavi ekran

ErcanÖ

Centipat
Daha fazla  
Bugün bilgisayara format attım ama mavi ekran sorunu vermeye başladı. Mavi ekran verirken %0'dan başlıyor aniden %100'e çıkıp donuyor bilgisayarı manuel kendim yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Çözümünü bilen yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bugün bilgisayara format attım ama mavi ekran sorunu vermeye başladı. Mavi ekran verirken %0'dan başlıyor aniden %100'e çıkıp donuyor bilgisayarı manuel kendim yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Çözümünü bilen yazabilir mi?

XMP açık mı?
Açık ise kapat.
Ve Driver'ları güncelle.

Manuel olarak kapanma durumunda genelde dosya pek oluşmuyor ama yine de kontrolünde fayda var. Dosya yoksa Olay Görüntüleyicisi Raporu istersin hocam.

Bu arada konuya bir kişi çözüm için yazsın arkadaşlar. Ben sadece Umut hocaya tavsiye niteliğinde bir şey yazmak istedim.

Kişinin kafasını karıştırmayalım.

ilk olduğu zamanlarda manuel kapanmama gerek yoktu aslında ilk %0'dan başlayıp yavaş yavaş %100'e çıkıyordu kendi kendine yeniden başlıyordu. Ama ne değişti bilmiyorum

Elle yüklediğin driverları kaldırıp Windows Update üzerinden denetleyerek yükle driverları. Sorun çözülmezse Memtest86 ile RAM testi yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı