Formatlanmış PC mavi ekran veriyor

eferimed

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Evde Oturmak
B**** arkadaşımın babası temizlik görevlisi sokak temizlikcisi ismi ne bilmiyorum bir gün yolda bir bilgisayar buluyor eve getiriyor. PC açılmıyor HDD görmüyor vs. bu işlerde deneyimli olan bir arkadaşıma format USB'si ile format attık. Driver'leri kurdum termal macun yaptım bilgisayarı ona verdim aldıktan sonra Zula yükledi. 1 hafta sonra PC mavi ekran vermeye başladı. Oyun oynarken bellek kullanımı düşük olduğu için ona Opera'yı önerdim. Onu kullanırken ya da bilgisayar açılırken mavi ekran veriyor. HDD'si yeni Seagate'nin 250GB'lik HDD'si ufak laptop harddiski. Zaten çok zaman geçirmediği için PC'de ufak bir HDD aldı HDD'yi eski bozuk laptopumdan verdim. 1 hafta sıkıntısız çalışırken şimdi durduk yere mavi ekran veriyor. 2 tane RAM'i 6 GB 4+2 toplam sorun nedir?

Yardımınız için teşekkürler :=)

PC özellikleri: İşlemci: AMD Phenom II X4.
RAM: Kingston 4+2 6 GB
Ekran kartı: ATI Radeon HD 3650.
Anakart: Gigabyte GA-A55M-DS2
(Anakart modeli doğrumu değil mi bilmiyorum aynısı anakartın üstünde model yazmıyordu)

Son düzenleyen: Moderatör:
Rehberden yardım alarak Minidump dosyalarını paylaşın. Raporu okumayı bilenler için kolaylık ve zaman sağlarız.

Yolda bilgisayar bulmayan da ne bileyim :D Film gibi. HARİKA.
çok eski beyaz kasalardan :D
Rehberden yardım alarak Minidump dosyalarını paylaşın. Raporu okumayı bilenler için kolaylık ve zaman sağlarız.

Bilgisayar açılmadan windows simgesi geldiğinde mavi ekran veriyor pc masaüstüne gelmiyor

Son düzenleme:
Memtest USB üzerinden başlatılan bir sistemdir zaten. Başka bir bilgisayar varsa oradan USB'ye atıp yapabilirsiniz.

Memtest'i çarşamba günü yaparım şöyle olur mu RAM'ları teker teker çıkartıp denesek bozuk RAM cıkacak birinden aynı mantık değil mi memtesttede bozuk RAM'i bulmuyor muyuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı