Yeni Forza Motorsport oyunu duyuruldu ve Steam'e de geliyor!

Osman Nuri23

Hectopat
Makaleler
2
Xbox sunumunda yeni Forza Motorsport oyunu duyuruldu. Oyun Steam'e de çıkışını yapacak. 2023 yılının bahar mevsiminde oyun çıkışını gerçekleştirecek. Böylece Microsoft'un Steam'de olmayan bir serisi daha Steam'e gelecek. Tabi ki ilk günden Game Pass'te de oynanabilir olacak.

Duyuru fragmanı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Etkinlik tam bir hayal kırıklığıydı. O kadar microsoftsun o sunum kalitesi ne önceden kaydediyorsun bir de. Starfield en çok beklediğim oyundu 1000 gezegen olayına kadar. Heyecanın, merakım direkt dibi boyladı. Birbirinin kopyası gezegenler olacak gibi. O kadar firma satıl aldın hala nerede oyunlar bilemedim. İzlerken bayağı sıkıldım. Genel bir değerlendirme yapmak istedim. :D Forza güzel duruyor orası ayrı.

Neredeyse tüm yarış oyunlarını oynamış biri olarak en bayılarak oynadığım oyun motorsport 7 olmuştu. Bence yapılmış en kaliteli araba oyunudur kesinlikle beklentimi en uca çekiyorum Game Pass haricinde büyük ihtimal satın alırım o kadar değerli bir deneyim.

@HooDue firmaları satın aldıktan 2-3 sene sonra hemen oyun çıkmıyor maalesef. Sonuçta bu şirketlerin ileriye dönük planları ve üzerlerinde halihazırda çalıştıkları oyunları oluyor ve hadi başka bir işimiz yokmuş gibi Microsoft bizi satın aldı onun istediği oyunu yapalım diyemiyorlar. Zaten daha Activision Blizzard satın alımı tamamlanmadı seneye bu sıralarda tamamlanacak diye biliyorum. Yani aslında satın aldı haberi çıktığında parayı verdim aldım olmuyor anında. Tamamlanması için bir süre lazım. Kaldı ki bence güzel bir etkinlikti burada tanıtılanlarla beraber 2023 neredeyse oyun doldu diyebiliriz.

@HooDue firmaları satın aldıktan 2-3 sene sonra hemen oyun çıkmıyor maalesef. Sonuçta bu şirketlerin ileriye dönük planları ve üzerlerinde halihazırda çalıştıkları oyunları oluyor ve hadi başka bir işimiz yokmuş gibi Microsoft bizi satın aldı onun istediği oyunu yapalım diyemiyorlar. Zaten daha Activision Blizzard satın alımı tamamlanmadı seneye bu sıralarda tamamlanacak diye biliyorum. Yani aslında satın aldı haberi çıktığında parayı verdim aldım olmuyor anında. Tamamlanması için bir süre lazım. Kaldı ki bence güzel bir etkinlikti burada tanıtılanlarla beraber 2023 neredeyse oyun doldu diyebiliriz.
2018'de 5 tane stüdyo aldı ve onların hala düzgün bir oyunu yok. Adamlar 5 yılda God of war yapıyorlar. Açıkçası bir cacık olmaz artık microsoftan. Tam bir indie showcase idi. Game pass doldurma showu idi. Yazık olmuş cidden. 2-3 senede bir oyun hemen çıkarsın demedim ben :D

2018'de 5 tane stüdyo aldı ve onların hala düzgün bir oyunu yok. Adamlar 5 yılda God of war yapıyorlar. Açıkçası bir cacık olmaz artık microsoftan. Tam bir indie showcase idi. Game pass doldurma showu idi. Yazık olmuş cidden. 2-3 senede bir oyun hemen çıkarsın demedim ben :D
Xbox stüdyoları aldığında bazıları hala önceki işleriyle uğraşıyordu çünkü. Örneğin Redfall 2017'den beri geliştiriliyor. Microsoft aldı, Arkane hala Redfall ile uğraşıyor. Ninja Theory Bleeding Edge ile uğraşıyordu. Obsidian'a da belli bir ölçüde rahatlık sağladılar, Grounded adamların hayali diye yapmalarına izin verdiler. Arkane ve bazı Bethesda stüdyoları PS süreli exc. oyun yapıyorlardı anlaşmalardan ötürü, Deathloop ve Ghostwire Tokyo gibi.

Yani demek istediğim şu, aradaki kıyas mantıklı değil hocam. PS stüdyoları zaten halihazırda yıllardır PS ile çalışıyor, belli bir oturmuşluk var. Santa Monica 2005'ten beri God of War yapıyor. El insaf, kıyas götürmez bunlar. Xbox'un biraz daha zamana ihtiyacı var. Hem önceki uğraştıkları projelerden kurtulup, hem ne yapacaklarına ilişkin direktifler vermesi lazım. O d 2023-2024'e kadar olmaz. Starfield iyi bir çıkış yaparsa 2023 sonuna kadar insanları tutacak kapasitede. Keşke bir de showcase'de Avowed olsaydı.

Xbox stüdyoları aldığında bazıları hala önceki işleriyle uğraşıyordu çünkü. Örneğin Redfall 2017'den beri geliştiriliyor. Microsoft aldı, Arkane hala Redfall ile uğraşıyor. Ninja Theory Bleeding Edge ile uğraşıyordu. Obsidian'a da belli bir ölçüde rahatlık sağladılar, Grounded adamların hayali diye yapmalarına izin verdiler. Arkane ve bazı Bethesda stüdyoları PS süreli exc. oyun yapıyorlardı anlaşmalardan ötürü, Deathloop ve Ghostwire Tokyo gibi.

Yani demek istediğim şu, aradaki kıyas mantıklı değil hocam. PS stüdyoları zaten halihazırda yıllardır PS ile çalışıyor, belli bir oturmuşluk var. Santa Monica 2005'ten beri God of War yapıyor. El insaf, kıyas götürmez bunlar. Xbox'un biraz daha zamana ihtiyacı var. Hem önceki uğraştıkları projelerden kurtulup, hem ne yapacaklarına ilişkin direktifler vermesi lazım. O d 2023-2024'e kadar olmaz. Starfield iyi bir çıkış yaparsa 2023 sonuna kadar insanları tutacak kapasitede. Keşke bir de showcase'de Avowed olsaydı.
Dedikleriniz doğru ve Avowed çok bekliyordum bende :(

Dedikleriniz doğru ve Avowed çok bekliyordum bende :(
Ben de baya bekliyordum hocam. Maalesef Xbox first party oyunlar açısından hala istenilen yerde değil. Oyunlar çıkınca baya iyi olacaklar, bundan şüphem yok ama 2020-2022 first party yapımlar olmadan geçiyor resmen. Sony yine iyi kötü Horizon FW, GT7 çıkardı, GoW Ragnarok'u erteleseler bile yine de Xbox'tan iyi bir yıl geçirdiler.

Fakat Game Pass o kadar iyi bir sistem ki Xbox'u tek başına ayakta tutuyor resmen. GP'ye gelecek oyunlarda da çok hoşuma gidenler var. 60 fotoğraflık bir liste yayınladılar, listedeki oyunlardan 40 tanesi GP'ye geliyor. Bir de şu first party oyun işini halledebilseler süper olacak da bekliyoruz işte.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı